Search

Pojištění pohledávek – Podnikatelé

Pojištění pohledávek

Pojištění pohledávek (také známé jako faktoring) je forma pojištění, která chrání firmu před ztrátou peněz v případě, kdy jejich dlužník nesplní své závazky k zaplacení dluhu nebo pohledávky.
Toto pojištění je často využíváno firemními subjekty, které poskytují zboží nebo služby na úvěr a mají obavy z rizika neplacení svých faktur. Může být užitečné pro firmy, které mají významný objem pohledávek a chtějí minimalizovat riziko ztráty peněz v případě, kdy jejich dlužníci zkrachují, nedodrží smlouvu nebo se dostanou do finančních potíží. Pojištění pohledávek může pomoci zabezpečit finanční stabilitu a ochranu před ztrátami.

Pojištění pohledávek obvykle funguje následovně:

  1. Firma nebo jednotlivec, který prodává zboží nebo poskytuje služby na úvěr, sjedná s pojišťovnou pojištění pohledávek.
  2. Pokud jeho dlužník nesplní své závazky, firma nebo jednotlivec může podat nárok na pojišťovnu, která jim zaplatí částku, kterou má dostat od svého dlužníka.
  3. Pojišťovna může provést vyšetřování a ověřit, zda jsou nároky oprávněné, než vyplatí pojistné plnění.

Pojištěním pohledávek to nekončí

Myslete i na související služby.
Zeptejte se našich odborníků na možnosti dalšího doplnění pojištění.

Pojištění kybernetických rizik

Odpovědnost za škodu při podnikání

Pojištění technických rizik

Buďme ve spojení. Rádi se o vás postaráme.

Ať hledáte nové bydlení, řešíte ochranu rodiny, chcete bezpečně cestovat anebo se zajímáte o investice – vždy jsme připraveni vám poradit anebo nám jen napište, jak se vám u nás líbilo. Rádi přijmeme i podněty ke zlepšení.

Kontaktujte nás

Odesláním formuláře uděluji souhlas společnosti Allrisk, a.s. ke zpracování svých osobních údajů v souladu s evropským nařízením GDPR.