Search

Dlouhodobé investiční produkty – Města a obce

Dlouhodobé investiční produkty

Pokud hledáte způsob, jak se zajistit do budoucnosti, jste tu správně. Dlouhodobé investiční produkty (zkráceně DIP) představují atraktivní možnost, jak efektivně zhodnocovat své úspory či investovat do budoucnosti. Umožňují vytváření úspor na stáří a nabídnout vám je mohou vybrané instituce s registrací ČNB. Tedy i Allrisk.

V čem se DIP liší od klasického penzijního připojištění

V rámci penzijního připojištění nebo doplňkového penzijního spoření nemáte kontrolu nad tím, jak penzijní společnost s investovanými penězi nakládá. Naproti tomu v DIPu si můžete ideálně za podpory proškoleného oborníka nastavit investice podle svého uvážení a složení investic můžete v průběhu času libovolně měnit.

Od roku 2024 můžete mít jak své stávající penzijní připojištění, doplňkové penzijní spoření, tak i DIP, nebo dokonce několik DIPů, u různých společností.

Své naspořené finance z DIPu si můžete vybrat ve chvíli, kdy splňujete dvě podmínky – investice trvala minimálně 10 let a musí vám být alespoň 60 let věku. Částku si pak můžete vybrat buď jednorázově nebo postupně. Výběr nepodléhá zdanění, můžete tedy v investování pokračovat.

Daňová zvýhodnění a pravidla DIPu:

  • Každý rok si můžete odečíst ze základu daně celkem až 48 000 Kč za zdaňovací období. Tím ročně uspoříte na daních až 7 200 Kč.
  • Na DIP vám může přispívat i váš zaměstnavatel, stejně jako tomu bylo doposud u penzijního připojištění nebo životního pojištění. Zaměstnavatel si bude moct dát tyto příspěvky do nákladů coby daňově podporované produkty na stáří zaměstnance, a to až do výše 50 000 Kč ročně.
  • Znamená to, že maximální daňovou podporu od státu získáte, když si budete do DIPu posílat 4000 Kč.

DIPem to nekončí

Zeptejte se našich odborníků na možnosti další vhodné kombinace pro vaše finance.

Pojištění majetku měst a obcí

Buďme ve spojení. Rádi se o vás postaráme.

Ať hledáte nové bydlení, řešíte ochranu rodiny, chcete bezpečně cestovat anebo se zajímáte o investice – vždy jsme připraveni vám poradit anebo nám jen napište, jak se vám u nás líbilo. Rádi přijmeme i podněty ke zlepšení.

Kontaktujte nás

Odesláním formuláře uděluji souhlas společnosti Allrisk, a.s. ke zpracování svých osobních údajů v souladu s evropským nařízením GDPR.