Znáte digitální parkování a víte, jak funguje?


Pomalu ale jistě končí éra parkovacích lístků a výběrčích v reflexních vestách. Díky chytrému telefonu je nyní možné úhradu parkování realizovat pomocí jednoduché mobilní aplikace!

Například v Brně můžete tuto aplikaci použít na zaplacení parkovného jak při parkování na ulici, tak i v modré zóně, parkovacím domě neb obchodních centrech.

Podstata tzv. digitálního parkování spočívá v tom, že každé jednotlivé zaparkování vozidla je doprovázeno datovou informací určenou pro další zpracování. Datová informace je spojena s úhradou parkovného, která je společně s registrační značkou vozidla neprodleně zapsána do informačního systému evidencí registračních značek zpravidla v parkovacím systému. Kontrolní systém skenuje registrační značky parkujících vozidel a porovnává je s databázovými informacemi.

Výhody digitálního parkování

  • nepotřebujete drobné do automatu, protože úhrada probíhá prostřednictvím platební karty.
  • nemusíte hledat parkovací automat
  • zaplatit můžete odkudkoliv
  • na dálku si můžete připlatit za další parkování v případě Vašeho zdržení se

Kde všude můžete této služby využít?

  • Brno
  • Praha
  • Olomouc
  • Liberec
  • Příbram
  • Rychnov nad Kněžnou

V budoucnu se plánuje především zlepšení propagace mobilní aplikace a její další rozvoj vylepšení mapy nebo zařazení obsazenosti parkovacích domů.

Návod na použití mobilní aplikace pro iOS najdete zde.

Návod na použití mobilní aplikace pro Android najdete zde.

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

21.6.2019

Allrisk získal certifikát Bisnode CZECH Stability Award AAA!

Společnost Allrisk se posouvá stále kupředu a my jsme hrdí na to, že jsme se dostali zase o kus dál a získali certifikát Bisnode CZECH Stability Award!

číst více...

14.6.2019

Převážení jízdních kol na autě. Jak na to?

Patříte mezi příznivce aktivní dovolené a bez kola si ji nedokážete představit? Sepsali jsme informace o tom, jak si své kolo můžete v bezpečí převézt na svém autě.

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...