Živelná rizika a vznik škodné události na autě. Víte, jak postupovat?


Před několika týdny zasáhlo jih Moravy ničivé tornádo, které připravilo několik stovek lidí o střechu nad hlavou, zničilo jejich vozidla a napáchalo mnoho dalších škod.

Nejčastěji nás kontaktujete s dotazem, jak postupovat v případě zničení vozidla, a tak jsme se rozhodli vám sepsat důležité informace, které vám přijdou určitě vhod.

Při sjednávání našeho Jedinečného autopojištění Allrisk vždy našim klientům doporučujeme mít i Havarijní pojištění, které vám mimo jiné kryje i živelná rizika (např. krupobití, vichřice, apod.) a ze kterého je potom událost likvidní.

V případě, že patříte do skupiny klientů, kteří mají sjednané Havarijní pojištění, je postup následující:

  • Ať už je vaše vozidlo pojízdné či nepojízdné, v obou případech nahlaste vzniklou škodu na naší nonstop lince Allrisk ASSISTANCE +420 730 300 300. V případě nepojízdného auta vám na lince zajistí odtah poškozeného vozidla dle vašeho tarifu.
  • Pracovníci Centra likvidace pojistných událostí Allrisk zaregistrují vzniklou škodu u příslušného pojistitele a zajistí prohlídku poškozeného vozidla technikem pojišťovny.
  • V případě povolené opravy vozidla proběhne jeho následná oprava. Po doložení faktury je uhrazena s odpočtem sjednané spoluúčasti.
  • Pokud auto nelze opravit nebo je vzniklá škoda natolik velká, že oprava by byla finančně nevýhodná, pak je pojistitelem vyplaceno plnění v rozdílu ceny vozidla před nehodou a cenou použitelných zbytků vozidla s odpočtem sjednané spoluúčasti.

DOPORUČUJEME: Spoluúčast si můžete v rámci Allrisk produktů navíc připojistit a snížit tak finanční ztrátu.

V případě, že nemáte sjednáno Havarijní pojištění je postup následující:

  • Ať už je vaše vozidlo pojízdné či nepojízdné, v obou případech nahlaste vzniklou škodu na naší nonstop lince Allrisk ASSISTANCE +420 730 300 300.
  • I když není vozidlo havarijně pojištěno, lze v rámci technické asistence k vozidlům využít alespoň odtah poškozeného vozidla, případně jej i ekologicky zlikvidovat.
  • Vždy pak můžete využít připojištění pronájmu náhradního vozidla s limitem pro dopravní nehodu. Pokud nevíte, na kolik dní máte nárok, pak tuto informaci naleznete na svém dokladu o pojištění, tzv. bílé kartě (dřívější zelená karta).

Rádi vám se vším pomůžeme, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat!

 

 

 

 

Zdroje: allrisk.cz, pixabay.com

Nová revoluční aplikace Domafin

Zjistit více

Nikola Zerrichová

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

10.9.2021

Asistence Allrisk – Asistence při dopravní nehodě

S Allrisk ASSISTANCE už nebudete muset tápat mezi technickými asistencemi jednotlivých pojišťoven a zjišťovat, které se vás týkají a které už pojištění nezahrnuje.

číst více...

3.9.2021

Konec prázdnin a začátek školního roku je tady. Na co si dát pozor?

Září je čtvrtým nejhorším měsícem co do počtu dopravních nehod. Může za to nejenom hustější provoz, ale i větší nepozornost řidičů. Proč?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...