Záznam o dopravní nehodě. Jak na jeho vyplnění?


Být účastníkem dopravní nehody rozhodně není nic příjemného. Když už ale na to přijde, je potřeba zachovat klidnou hlavu a postupovat systematicky.

Na co si dát při vyplňování Záznamu o dopravní nehodě pozor?

Může se stát, že u sebe tento dokument mít nebudete. Přesto jste se s druhým účastníkem nehody domluvili, že volat PČR není třeba, a tak musíte incident tak či tak zaznamenat. Můžete tak udělat na jakýkoliv kus papíru. I taková dokumentace se totiž pokládá za dostačující, pakliže oba řidiči svými podpisy stvrdili jeho platnost.

Pokud formulář máte, tím lépe pro vás. Při jeho vyplňování stačí postupovat dle pokynů na něm uvedených. Nejedná se o nic složitého, vše je zde pečlivě popsáno a vysvětleno.

Pár tipů pro vás: 

  • V případě, že nehodu viděli nějací svědci, rozhodně s jejich souhlasem uveďte do záznamu jejich jména a kontakt na ně. Nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit.
  • V prostředním sloupci, ve kterém máte na výběr z několika možností pro výběr informací o tom, jak k nehodě došlo, se určitě nemusíte omezovat pouze na jednu z uvedených variant. Můžete jich zaškrtnout hned několik.
  • Pro lepší představu nákres nehody nakreslete nejlépe z ptačí perspektivy. Nezapomeňte šipkou vyznačit, kudy vozidla těsně před tím, než kolidovala, jela a kterými svými částmi do sebe narazila.

Zbývající informace naleznete v občanských a technických průkazech.

V případě sjednání POV či HAV ve společnosti Allrisk od nás automaticky získáte kapsu s dokumenty k vašemu vozidlu včetně Záznamu o dopravní nehodě.

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

3.7.2020

Auta na zemní plyn prospívají životnímu prostředí

Ze studie (pro Český plynárenský svaz ČPS zpracovalo České vysoké technické učení v Praze) vyplývá, že vozy na stlačený zemní plyn (CNG) mají pozitivní vliv na snižování emisí oxidů dusíku v ovzduší.

číst více...

24.6.2020

Stali jste se svědkem dopravní nehody. Víte, co máte dělat?

Nikdy nevíme, kdy se můžeme stát svědky dopravní nehody, a kdy budou okolní osoby potřebovat naši pomoc. Víte, jak v takovém případě postupovat?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...