Začátek školního roku na silnicích


Začátek nového školního roku je sice za námi, ale s ním přichází i velmi rizikové období, protože se ulice zaplní chodci, a to zejména dětmi. Zvyšte svoji pozornost!

Víte, že začátek školního roku patří k velmi rizikovým obdobím? Proč?

Ulice se opět zaplní chodci, zejména dětmi, které jsou plné dojmů z prázdnin a ještě se tolik nesoustředí na své povinnosti, a proto patří v silničním provozu mezi ty nejzranitelnější skupiny.

V loňském roce došlo na českých silnicích k 3 265 nehodám s chodci, z nichž 757 bylo s účastí dítěte. Podle údajů BESIPu tvoří dopravní úrazy více než 40 % z celkového počtu všech dětských úrazů.

Už víte, proč je bezpečný pohyb dětí v dopravě tak zásadní?

S blížícím se začátkem školního roku je vhodné:

  • Upozornit dítě na úskalí a nebezpečí, která je na cestě do školy čekají.
  • Vybrat nejbezpečnější trasu do školy, společně ji s dítětem projít, ukázat bezpečná místa pro přecházení.
  • Vysvětlit nebo připomenout dítěti zásady bezpečného přecházení (vždy po přechodu pro chodce, nikdy mezi zaparkovanými auty, která dětem brání ve výhledu).
  • Mladší děti alespoň v prvních dnech do školy doprovázet.
  • Vybavit dítě reflexními prvky – např. na oblečení nebo na školním batohu. K lepší viditelnosti přispěje také pestré oblečení.

Také řidiči by měli v tuto dobu zpozornět, a to zejména v blízkosti škol a v jejich okolí se pohybovat s maximální obezřetností, tzn. snížit rychlost, plně se soustředit na dění na silnici a sledovat také okolní chodníky. Jedině tak bude řidič schopen zareagovat včas na nečekanou situaci, například dítě přebíhající silnici bez rozhlédnutí.

Havarijní pojištění Allrisk je pojištění motorového vozidla pro případ poškození, zničení, odcizení krádeží nebo loupeží. Poškození nebo zničení vozidla může být zpravidla způsobeno jakoukoli nahodilou událostí:

  • havárie, střet, pád vozidla,
  • odcizení vozidla nebo jeho částí,
  • vandalismus,
  • živelní rizika.

Navíc vám jedinečné autopojištění Allrisk nabízí řadu nadstandardních výhod!

Kontaktujte nás!

Zdroje: allrisk.cz, pixabay.com, autembezpecne.cz, ibesip.cz

Nikola Zerrichová

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

11.6.2021

Na co si dát pozor při řízení za tmy?

Jízda a řízení za tmy může být pro někoho nepříjemná z důvodu menší viditelnosti. Na co si dát pozor a čemu věnovat největší pozornost za této situace?

číst více...

4.6.2021

Jaké výhody přináší nalepení nálepky Allrisk?

Za vylepenou nálepku Allrisk získáte zásadní zvýšení asistenčních limitů a ještě něco navíc. Aktivujte si nálepku i vy a buďte připraveni na všechny možné situace.

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...