Výměna řidičského průkazu


Letos čeká výměnu řidičských průkazů téměř 341 tisíc motoristů, což je dvakrát méně, než minulý rok. Může za to nová legislativní změna, díky které bylo nutné vyměnit průkazy vydané v letech 1994 až 2000.

Prodloužená platnost řidičských průkazů

Vzhledem k loňské koronavirové krizi budou úřady pravděpodobně řešit i průkazy, kterým končila platnost v minulém roce. Ty jsou výjimečně v platnosti minimálně do letošního března a vztahuje se to na doklady, kterým skončila platnost v období 1. února až 31. srpna minulého roku. Stávající lhůta se však může ještě měnit na základě epidemiologické situace. Průkazům, jejichž platnost skončí od září 2020 do června 2021, se automaticky prodlužuje platnost o dalších 10 měsíců. Úřady budou na takové doklady hledět jako na platné a to po dobu deseti měsíců od propadnutí průkazu.

Kam jít a co k výměně potřebuji

O výměnu řidičského průkazu musíte požádat osobně na kterémkoli úřadě s rozšířenou působností. V případě, že na výměnu nespěcháte a stačí vám dodací lhůta 20 dnů, je výměna průkazu zdarma. Pokud však na výměnu spěcháte, můžete si zažádat o zrychlenou verzi, kdy je dodání do pěti dnů, pak zaplatíte 700 Kč.

K výměně budete potřebovat:

  • platný doklad totožnosti, např. občanský průkaz nebo pas
  • svůj řidičský průkaz
  • vyplněnou žádost o vydání řidičského průkazu

Myslete na to, že jezdit po pozemní komunikaci musíte nejenom s platným řidičským dokladem, ale i se sjednaným povinným ručením, které je závazné pro každého majitele vozidla.

S naším jedinečným autopojištěním Allrisk a vylepenou Nálepkou Allrisk získáváte řadu nadstandardních výhod!

Kontaktujte svého makléře nebo přijďte osobně na vámi nejbližší Klientské centrum či Obchodní kancelář.

 

 

 

 

 

 

Zdroje: allrisk.cz, autonapul.cz, finance.cz, ceskenoviny.cz, pixabay.com

Nikola Zerrichová

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

9.4.2021

Připoutejte se, prosím

Díky zavedení povinnosti o používání bezpečnostních pásů během jízdy, významně poklesl počet těžkých i smrtelných úrazů během dopravních nehod na pozemních komunikacích.

číst více...

1.4.2021

Rodinný právník vždy ochrání vaše práva

Allrisk vám, ve spolupráci s AXA ASSISTANCE, podává pomocnou ruku ve formě jedinečného produktu Rodinný právník, který je tu pro vás za super cenu!

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...