Víte, jak pojistit nemovitost, která má více majitelů?


Pojištění nemovitosti je pro někoho oříšek, zvlášť v případě, vlastní-li ji více majitelů. Pojďte se s námi podívat na to, jaká jsou vhodná řešení.

Společnost Allrisk je na trhu již 16 let a zkušeností v oblasti realit má více než dost. V případě koupení nemovitosti přes naši společnost, je naší povinností, radostí a samozřejmostí, pro vás zajistit ty nejlepší služby a poradenství. V oblasti pojištění a dalších služeb od nás vždy získáte ta nejlepší doporučení a rady, jak minimalizovat možná rizika.

Pojištění nemovitosti s více vlastníky může mít mnoho strašáků, a tak by si mohl někdo myslet, že není možné, aby nemovitost pojistili například všichni její majitelé. Jsou však pojišťovny, které tyto varianty umožňují, ale i to má své určité podmínky.

Ve skutečnosti jsou dvě možnosti, jak takovou nemovitost pojistit:

  1. Nemovitost pojistí jeden ze spoluvlastníků.
    Jedná se o jednoduchou variantu, kdy se uzavře jediná pojistná smlouva, a to na jednoho ze spoluvlastníků. Tento spoluvlastník nechá danou nemovitost pojistit na 100 % pojistné částky a on sám platí pojišťovně pojistné. Záleží na domluvě spolumajitelů, zda se budou soukromě na pojistném podílet či nikoli. Spoluvlastník se tak dostává do role pojistníka (osoba, která smlouvu uzavírá a podepisuje) i pojištěného (osoba/osoby, na jejichž majetek bylo pojištění sjednáno). Ostatní spoluvlastníci mohou, ale nemusí, být ve smlouvě uvedeni v roli dalších pojištěných osob.
  2. Každý spoluvlastník uzavře svoji pojistnou smlouvu.
    Každý ze spoluvlastníků nemovitosti uzavře vlastní pojistnou smlouvu na svůj příslušný spoluvlastnický podíl a každý platí pojistné zvlášť. Jakou pojišťovnu si spoluvlastníci vyberou, záleží na každém z nich. Není však podmínkou, aby všechny smlouvy byly u jedné pojišťovny. Tuto variantu však příliš nedoporučujeme v případě možné likvidace pojistné události.

 

Pojistné plnění při škodě
Ať už si spoluvlastníci zvolí jakoukoliv z výše uvedených variant, při pojistném plnění se pojišťovna řídí aktuálními spoluvlastnickými podíly dle záznamu v katastru nemovitostí. To znamená, že z každé pojistné smlouvy, má nárok na vyplacení pojistného plnění každý spolumajitel podle svého podílu.

 

Ať už se rozhodnete jakkoliv, vždy vám vyjdeme vstříc a najdeme pro vás tu nejvhodnější a nejvýhodnější nabídku nejenom v oblasti realit, ale i jejich pojištění.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat: https://www.allrisk.cz/napiste-nam/.

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

1.7.2019

Nezapomínejte při cestách do zahraničí na systém DROZD!

DROZD – Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí. Znáte tento projekt? Může vám pomoci!

číst více...

28.6.2019

Co vše je potřeba zařídit a na co myslet, když si chcete vzít na dovolenou svého mazlíčka

Rozhodli jste se jet na dovolenou, ale nemá vám kdo pohlídat vašeho čtyřnohého kamaráda, nebo si ho prostě chcete vzít s sebou, protože si vaši dovolenou bez něho nedokážete představit? Pak čtěte!

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...