Vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik je tu!


1. listopadu je za rohem a s ním i povinnost přezout své auto z letních na zimní pneumatiky. Kolik vás to bude stát a kdy je nejvhodnější doba?

Tuto povinnost předkládá §41a zákona č. 361/2000 Sb., kde se píše, že v období od 1. listopadu do 31. března lze užít motorové vozidlo k jízdě v provozu na pozemních komunikacích pouze za podmínky použití zimních pneumatik, pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. 

Ať už přezouváte kola z letních na zimní nebo obráceně, je jen na vás, kdy tuto výměnu uděláte. Přezuto však musíte mít včas a je potřeba počítat s tím, že s blížícím se zákonným termínem, bude v pneuservisech plno. Pro ty z vás, kteří bydlí v horských oblastech, doporučujeme s přezutím neotálet. Na horách zima přichází přece jen o něco dříve.

Ceny za přezutí pneumatik se samozřejmě liší dle regionů, ale také podle sezóny i podle použitých pneumatik a disků. Nejlevnější servisy si za výměnu sady kol účtují 300- 400 Kč. Běžně se však cena výměny pohybuje v rozmezí 600 až 1000 Kč podle typu kol a auta. Cenu nejlépe zjistíte tak, že do vámi vybraného pneuservisu zavoláte a poskytnete mu přesné informace o tom, jaké máte pneumatiky a kola, a vyžádáte si kalkulaci.

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

10.2.2020

Zákaz předjíždění pro kamiony. Víte, kde platí?

Nekonečný boj předjíždějících kamionů na nevhodných místech a navíc při špatném počasí se snad pomalu blíží ke konci. Víte, kde všude tento zákaz platí a na jak dlouho?

číst více...

6.2.2020

Originální SPZ na vašem autě? I to můžete mít!

Chcete být originální a mít SPZ dle vlastního přání? My vám řekneme, co vše pro to musíte udělat.

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...