Úraz při lyžování v zahraničí? Nic levného!


Lyžařská sezóna je v plném proudu a s ní i velké riziko úrazu.

Mezi velmi časté úrazy při lyžování v zahraničí patří zlomeniny horních a dolních končetin, zranění hlavy, pánve nebo poranění kolenních vazů.

Samotný úraz není nic příjemného. Ještě nepříjemnějším se však může stát účet za vaše ošetření. Pojďme se podívat na to, jak je to s jeho placením.

 

Vaše kartička pojištěnce nestačí 

Ze statistik pojišťoven vyplývá, že nejvíce úrazů vzniká při sportu, především při zimních aktivitách. Každoročně přibývá úrazů, ke kterým došlo v alpských zemích, konkrétně v Rakousku, Itálii a Francii.

Mnoho lidí se domnívá, že jejich modrá kartička pojištěnce, tzv. EHIC karta, postačí. Ano, jde ji využít v zemích EU, ale plnění bude stejné jako pro pojištěnce v České republice. Jinými slovy lze říci, že pojištění nepokryje zdaleka všechny náklady.

 

Na kolik vás vlastně může vyjít takový úraz v alpských zemích?

Obecně se platí přibližně 500 až 1200 eur za vyšetření, léky a bandáž. Avšak u těžších úrazů, které jsou spojeny například s dopravou do nemocnice, operací a návratem do České republiky, jde o mnohem vyšší částky. Náklady vás tak mohou přijít až na miliony korun.

 

Co je potřeba si pojistit?

Nejdůležitější je tzv. Pojištění léčebných výloh. Jedná se o pojištění, které vám pokryje náklady na ošetření, léčbu, léky nebo nutné transporty jako např. zásah horské služby, převoz vrtulníkem, ale i transport zpět do České republiky. Zahrnuje také asistenční služby, takže v případě nouze se nebudete muset spoléhat jen sami na sebe.

Další pojištění, které nemá o nic menší váhu je Úrazové pojištění. To zahrnuje pojistné plnění v případě trvalých následků nebo smrti následkem úrazu.

Nezapomeňme také na Pojištění odpovědnosti, které se vztahuje na způsobení škody na zdraví nebo na majetku. Svojí neopatrností můžete způsobit zranění nebo nějakou jinou škodu komukoliv jinému.

Všechny informace o cestovním pojištění naleznete na našich webových stránkách https://www.allrisk.cz/produkty/pojisteni/cestovni-pojisteni-allrisk/

Neváhejte a kontaktujte nás!

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

1.7.2019

Nezapomínejte při cestách do zahraničí na systém DROZD!

DROZD – Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí. Znáte tento projekt? Může vám pomoci!

číst více...

28.6.2019

Co vše je potřeba zařídit a na co myslet, když si chcete vzít na dovolenou svého mazlíčka

Rozhodli jste se jet na dovolenou, ale nemá vám kdo pohlídat vašeho čtyřnohého kamaráda, nebo si ho prostě chcete vzít s sebou, protože si vaši dovolenou bez něho nedokážete představit? Pak čtěte!

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...