Tropické počasí je tu. Jak přežít jízdu autem ve zdraví?


Letní teploty jsou konečně tu. Jak předejít vyhřátému vozidlu, jak s horkem bojovat a čemu se vyvarovat?

Sednout si do rozpáleného auto po celém dni v práci, není pro nikoho z nás nic příjemného. Existuje však pár jednoduchých rad, jak tomu předejít.

V prvé řadě zkuste parkovat na místech, o kterých víte, že tam buď, nesvítí slunce vůbec, nebo co nejméně. V letních měsících je to o něco složitější, nicméně odpoledne za takové parkování budete vděční. Rozhodně však nenechávejte pootevřená okénka. Riskujete tím tak možnost vloupání se do vašeho vozu.

Dalším dobrým místem na zaparkování jsou např.:

  • Severní strany větších budov,
  • pod většími stromy, u kterých nehrozí riziko padání větví a jiných předmětů (u vozidel s vylepenou Allrisk nálepkou je program EXCLUSIVE rozšířen při opravě na místě a odtah i o případy živelní události a vandalismus. V programu EXCLUSIVE PLUS je navíc i vyproštění vozidla ze sněhu),
  • garážové stání.

Další tip, jak předejít extrémně vyhřátému interiéru vašeho vozu, je zakoupení speciální antisolární krycí fólie, kterou si zakryjete přístrojovou desku. V případě, že nechcete za takovou fólii utrácet peníze, postačí vám např. bílý ručník nebo bílé prostěradlo. Efekt však nebude takový, jako při fólii.

Fólií či jinou přikrývkou zakryjte co největší plochu přístrojové desky. Tím, že desky bývají ve většině případů černé barvy, aby se neodrážely v čelním skle, pohlcují mnoho energie ze slunečního světla a silně se přehřívají. Poté v sobě dlouhou dobu akumulují obrovské teplo, které chladne velice pomalu. Proto ani zapnutá klimatizace toto teplo nedokáže rychle odvést pryč.

V případě, že máte kožené sedačky černé barvy, doporučujeme přikrýt i ty, a zakrytím černého volantu chybu také neuděláte.

Po příchodu k autu otevřete okna a pusťte naplno klimatizaci. Nemá smysl mít okna hned zavřená, protože klimatizaci bude trvat mnohem déle, než vzduch v uzavřeném autě vychladí. Až se ale auto dostatečně vyvětrá, zase okna zavřete. Účinnost klimatizace se tím zvýší. Navíc i se zapnutou klimatizací má auto menší spotřebu paliva než s otevřenými okny.

Nezapomeňte!

Ať už je venku jakékoli vedro, neměl by rozdíl nastavené teploty na klimatizaci být větší než 5 až 7°C. Vaše tělo pak nedostává tepelný šok a předejdete tak nepříjemným zdravotním problémům.

Zdroje: allrisk.cz, careffective.com, pixabay.com, nova.cz, aktualne.cz, seznam.cz

 

Nikola Zerrichová

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

22.11.2020

Správné používání mlhovek je jednoduché a účinné. Jak a kdy je používat?

Správné použití mlhovek vám může zachránit i život. V opačném případě řidičům znepříjemníte jízdu oslněním či je uvedete do situace, kdy si nejsou jistí vaší brzdnou reakcí. Jak mlhovky správně používat a kdy je nechat raději vypnuté?

číst více...

15.11.2020

Propadlý řidičský průkaz? Za určitých podmínek to nevadí

Propadl vám řidičský průkaz v době nouzové stavu a nestíháte si zajistit jeho výměnu z důvodu nekonečného čekání na úřadech s omezenou provozní dobou? Nezoufejte!

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...