Říjen přináší změny v STK, lékárničce i povinné výbavě


Od začátku října 2018 čekají řidiče velké změny. Nebudete si muset hlídat dobu platnosti lékárničky, za určitých podmínek s sebou nemusíte vozit náhradní pojistky nebo rezervu, pokud to vaše asistenční služba dokáže obstarat a změn se dočká také STK.

Zjednodušení čeká povinnou výbavu a lékárničky. Nyní s sebou nemusíte vozit náhradní pojistky, rezervu, klíč na matice a ani příruční zvedák. Je to ale předpokladu, že má váš automobil zajištěnou asistenční službu, která dokáže v České republice nepřetržitě zajistit výměnu poškozené pneumatiky.

Lékárnička již nemusí obsahovat trojcípý šátek, náplast s polštářkem a plastovou roušku. Nemusíte ji vyhazovat, pokud je nepoužitá jen kvůli tomu, že má prošlou dobu použitelnosti.

Nouzový pruh

Přímo na silnicích se projeví změna týkající se nouzového pruhu, který řidiči vytváří v případě kolony na dálnici. Nově se tento pruh bude vytvořen mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem.

Novinky v STK

Návštěvy STK s motocyklem se snižují. Kontrola se podstupuje po 6 letech od nákupu nového motocyklu a poté po čtyřletých intervalech. Stroje nad 400 kg nebudou muset absolvovat měření emisí.

Pravomoc policistů na poslání vozidla k technické kontrole se také mění. Policista mohl nařídit řidiči kontrolu, pokud místo technické kontroly nebylo vzdálené více než 4 km, včetně cesty zpět, tedy 8 km. Vzdálenost se nyní zvyšuje na 16 km. Pokud řidič odmítne vozidlo podrobit kontrole, může policista zabránit vozidlu v jízdě. Jeho uvolnění musí zajistit nejpozději po 48 hodinách.

Nové vozy v produktu Allrisk CAR EFFECTIVE za špičkové ceny

Mám zájem

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Karel Kozák

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

11.12.2018

Vracejí se domluvy od policie za mírné přestupky

V minulosti mohli policisté za menší přestupky udělovat řidičům domluvy. Tyto domluvy byly poté zákonem odstraněny a nyní by se mohly

číst více...

4.12.2018

Daň z nemovitosti za rok 2019

Přiznání daní z nemovitých věcí se odevzdává a platí dopředu. Za rok 2019 máte čas do 31. ledna 2019. Za jakých

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...