Říjen přináší změny v STK, lékárničce i povinné výbavě


Od začátku října 2018 čekají řidiče velké změny. Nebudete si muset hlídat dobu platnosti lékárničky, za určitých podmínek s sebou nemusíte vozit náhradní pojistky nebo rezervu, pokud to vaše asistenční služba dokáže obstarat a změn se dočká také STK.

Zjednodušení čeká povinnou výbavu a lékárničky. Nyní s sebou nemusíte vozit náhradní pojistky, rezervu, klíč na matice a ani příruční zvedák. Je to ale předpokladu, že má váš automobil zajištěnou asistenční službu, která dokáže v České republice nepřetržitě zajistit výměnu poškozené pneumatiky.

Lékárnička již nemusí obsahovat trojcípý šátek, náplast s polštářkem a plastovou roušku. Nemusíte ji vyhazovat, pokud je nepoužitá jen kvůli tomu, že má prošlou dobu použitelnosti.

Nouzový pruh

Přímo na silnicích se projeví změna týkající se nouzového pruhu, který řidiči vytváří v případě kolony na dálnici. Nově se tento pruh bude vytvořen mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem.

Novinky v STK

Návštěvy STK s motocyklem se snižují. Kontrola se podstupuje po 6 letech od nákupu nového motocyklu a poté po čtyřletých intervalech. Stroje nad 400 kg nebudou muset absolvovat měření emisí.

Pravomoc policistů na poslání vozidla k technické kontrole se také mění. Policista mohl nařídit řidiči kontrolu, pokud místo technické kontroly nebylo vzdálené více než 4 km, včetně cesty zpět, tedy 8 km. Vzdálenost se nyní zvyšuje na 16 km. Pokud řidič odmítne vozidlo podrobit kontrole, může policista zabránit vozidlu v jízdě. Jeho uvolnění musí zajistit nejpozději po 48 hodinách.

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Karel Kozák

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

21.6.2019

Allrisk získal certifikát Bisnode CZECH Stability Award AAA!

Společnost Allrisk se posouvá stále kupředu a my jsme hrdí na to, že jsme se dostali zase o kus dál a získali certifikát Bisnode CZECH Stability Award!

číst více...

14.6.2019

Převážení jízdních kol na autě. Jak na to?

Patříte mezi příznivce aktivní dovolené a bez kola si ji nedokážete představit? Sepsali jsme informace o tom, jak si své kolo můžete v bezpečí převézt na svém autě.

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...