Propadlý řidičský průkaz? Za určitých podmínek to nevadí


Propadl vám řidičský průkaz v době nouzové stavu a nestíháte si zajistit jeho výměnu z důvodu nekonečného čekání na úřadech s omezenou provozní dobou? Nezoufejte!

Ministerstvo vnitra společně s Ministerstvem dopravy se dohodly na prodloužení platnosti řidičských průkazů a průkazů profesní způsobilosti řidiče, a to z důvodu nouzového stavu v České republice. Ministerstvo však jedná o prodloužení této lhůty do března příštího roku.

Abyste si nemuseli tyto doklady měnit, platnost dokladu musí vypršet v době nouzového stav, který platí v České republice. Pokud k jejich vypršení došlo jindy, změna se na ně nevztahuje a doklad tak pozbyl platnosti.

Všem řidičům doporučujeme, aby nenechávali výměnu řidičského průkazu na poslední chvíli. Žádost o jeho výměnu je možné podat na jakémkoli úřadu obce s rozšířenou působností už tři měsíce před koncem platnosti a je zdarma. Úřad má pak 20 dnů na vydání nového dokladu. Pokud řidič požádá o zrychlené vydání dokladu do pěti pracovních dnů, bude ho výměna stát 700 korun.

Zdroje: allrisk.cz, aktualne.cz, autobible.euro.cz, pixabay.com

Nikola Zerrichová

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

19.1.2021

Klientská centra Allrisk

Klientská centra Allrisk vznikají nejenom na základě těch nejhodnotnějších potřeb našich klientů, ale také našich pracovníků. Připravujeme nanejvýš příjemné prostory, aby se u nás všichni cítili pohodlně, a využíváme potenciál pro efektivní pracovní prostředí a místo ke vzájemnému setkávání.

číst více...

11.1.2021

Novinky 2021 jedinečného autopojištění Allrisk

Každý rok přinášíme našim klientům něco navíc! Seznamte se s novinkou pro letošní rok a využijte všechny výhody jedinečného autopojištění Allrisk!

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...