Přezouvání na letní pneumatiky je v plném proudu. Víte, kolik vás to bude stát?


Začátek dubna je za rohem a s ním i hromadné přezouvání zimních pneumatik. Přezouváte si pneumatiky sami nebo to raději necháváte na profesionálech?

Pokud dáváte přednost profesionálům, doporučujeme si před objednáním do pneuservisu na přezutí dopředu zavolat. Můžete si také zjistit orientační cenu, proto si raději zjistěte přesné rozměry a typ pneumatik a ten sdělte při objednávce. Pneuservis vám tak může udělat přesnější cenovou kalkulaci. Vyplatí se to. 

Tradičně bývají dražší servisy v Praze a jejím nejbližším okolí. Cena práce za běžné přezutí, tedy výměnu dvou sad kol, začíná v těch levnějších pneuservisech zhruba u 400 Kč. Obvykle si pneuservisy účtují stokorunu za sundání a opětovnou montáž jednoho disku na vůz. Cena se zvyšuje, pokud chcete kolo také například vyvážit (doporučujeme). Vibrace nevyváženého kola se negativně projevují nejen na komfortu jízdy, ale také na opotřebení pneumatiky, podvozku vozu a především na ovladatelnosti automobilu.

Většina pneuservisů nabízí balíčky kompletního přezutí. Tento balíček většinou obsahuje:

  • montáže disků či výměny pneumatik,
  • vyvážení kol,
  • kontrolu stavu disků a pneu.

Ceny přezutí menších pneumatik s rozměry do 16″ se obvykle pohybují v rozmezí 600 Kč až 1000 Kč za celou sadu. Většina servisů si za větší kola účtuje zvláštní příplatek a některé pneuservisy rozdělují ceny na velikosti „do a od“. Jiné mají pro každý rozměr zvláštní ceník.

Připlatit si musí i motoristé, kteří používají pneumatiky runflat se zesílenými bočnicemi pro možnost nouzového dojetí po defektu. Za runflaty si můžete připlatit i 200 Kč za jedno kolo. Poměrně obvyklý je i příplatek za přezutí terénního auta nebo SUV.

Většina pneuservisů si účtují zvláštní poplatky za závaží i nové ventilky. Ventilky stojí většinou do stokoruny za kus, vyvážení kola zpravidla vyjde na dvacet až padesát korun za kus.

Účtovat si mohou také likvidaci opotřebované pneumatiky. Obvyklá cena za likvidaci jedné pneumatiky je 20 až 50 korun.

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

21.6.2019

Allrisk získal certifikát Bisnode CZECH Stability Award AAA!

Společnost Allrisk se posouvá stále kupředu a my jsme hrdí na to, že jsme se dostali zase o kus dál a získali certifikát Bisnode CZECH Stability Award!

číst více...

14.6.2019

Převážení jízdních kol na autě. Jak na to?

Patříte mezi příznivce aktivní dovolené a bez kola si ji nedokážete představit? Sepsali jsme informace o tom, jak si své kolo můžete v bezpečí převézt na svém autě.

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...