Převoz jízdního kola na autě správně a bez pokuty


Dovolená na kole v rámci České republiky. Víte, jak jízdní kolo správně převést na svém autě, abyste se vyhnuli zbytečným pokutám?

Letos bude dovolená v České republice zřejmě žádanější, než kdy dřív. Pokud patříte do skupiny lidí, kteří mají navíc rádi dovolenou aktivnější, a jste milovníci jízdy na kole, bude pro vás tahle forma odpočinku tou pravou.

Většina hotelů a penzionů nabízí službu zapůjčení jízdních kol, buď zdarma, nebo za poplatek. Mnoho z nás je ale zvyklá na svá kola, a tak si je chceme na svoji dovolenou přivést s sebou. Jak ho ale správně převést? 

Za starých podmínek připevnit kolo na tažné zařízení nebylo zrovna jednoduché. Museli jste zadní registrační značku z auta odmontovat a připevnit ji na nosič tak, aby byla dobře viditelná.

Mnozí řidiči se snažili tento příkaz obejít.

Mnohem jednodušší pro ně bylo pořídit si třetí, neoriginální, registrační značku či nálepky s čísly a písmeny, což bylo do konce roku 2015 nezákonné. Řidič mohl vlastnit, podle zákona, pouze dvě registrační značky.
Od 1. ledna 2016 se vyhláška o registraci vozidel změnila a řidič si tak může zažádat o třetí registrační značku. Zaplatí za ní 600 Kč a její výroba trvá 2 týdny. Samozřejmě i nadále máte možnost přemisťovat zadní značku na nosič.
Pokud i tak vyjedete na silnice s nelegální registrační značkou, hrozí vám pokuta ve výši 5 – 10 tisíc korun a může vám být udělen zákaz řízení až na 1 rok.

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

3.7.2020

Auta na zemní plyn prospívají životnímu prostředí

Ze studie (pro Český plynárenský svaz ČPS zpracovalo České vysoké technické učení v Praze) vyplývá, že vozy na stlačený zemní plyn (CNG) mají pozitivní vliv na snižování emisí oxidů dusíku v ovzduší.

číst více...

24.6.2020

Stali jste se svědkem dopravní nehody. Víte, co máte dělat?

Nikdy nevíme, kdy se můžeme stát svědky dopravní nehody, a kdy budou okolní osoby potřebovat naši pomoc. Víte, jak v takovém případě postupovat?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...