Pozor na zbytečné pokuty při cestě na dovolenou


Pokud se letos chystáte např. do Chorvatska a chcete jet vlastním autem, cesta vás vyjde opět dráž než minulý rok.

Chorvatsko v sezoně (od 1. července do 30. září) zdražilo dálnice až o deset procent.
O necelé procento se letos také zvýšily ceny dálničních známek v Rakousku.
Co se týče pokut z kamer a radarů, tak ty už chodí i českým majitelům aut z několika zemí. Patří mezi ně Rakousko, Německo, Slovinsko nebo Chorvatsko. 

Pozor na pokuty
Rakousko zavádí nová úseková měření, zejména v tunelech. Místa jsou však viditelně označena dopravní značkou. Pokud byste pokutu přece jen dostali, ale nechtělo by se vám ji platit, doporučujeme si to řádně promyslet. Kvůli nezaplacení pokuty v Rakousku hrozí postih až ve výši       5 000 eur a odebrání vozidla.

Pokuty v některých zemích hrozí i za některé přestupky, které se u nás neřeší. Například v Chorvatsku můžete zaplatit za nevyplnění nebo chybné vyplnění euroformuláře o nehodě až 5 000 kun (přibližně 18 tisíc korun). Ve Francii zase hrozí za sluchátka v uších během řízení sankce 125 eur.

Některé země vyžadují z hlediska českých předpisů nepovinné prvky výbavy, které ale v daném státě musejí mít i cizinci. Jde například o výstražné vesty pro všechny cestující v autě (Itálie, Francie, Slovinsko, Maďarsko, Bulharsko), hasicí přístroj (Polsko, Řecko, Litva), povinné rukavice pro motorkáře a alkohol tester (Francie) nebo ekologické plakety při vjezdu do některých měst v Německu, Rakousku a nově i Francii nebo Španělsku. Tyto plakety se přitom nedají pořídit na místě, ale musíte o ně žádat poštou přibližně měsíc před cestou.

Novým evropským trendem je zákaz kouření v autě, kde se přepravují děti nebo těhotné ženy. Za jeho porušení hrozí například v Itálii pokuta až 5 000 eur, v Řecku až 1 500 eur.

Nové vozy v produktu Allrisk CAR EFFECTIVE za špičkové ceny

Mám zájem

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

19.1.2018

Daň z nemovitosti za rok 2018

Daň z nemovitých věcí se na rozdíl od jiných daní přiznává a platí předem. Daňové přiznání za rok 2018 je třeba odevzdat do konce ledna.

číst více...

5.1.2018

Máte už novou dálniční známku?

Již od začátku prosince 2017 platí dálniční známky na nový rok 2018. Ale pozor na blížící se konec platnosti dálničních známek z roku 2017.

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...