Pozor na zbytečné pokuty při cestě na dovolenou


Pokud se letos chystáte např. do Chorvatska a chcete jet vlastním autem, cesta vás vyjde opět dráž než minulý rok.

Chorvatsko v sezoně (od 1. července do 30. září) zdražilo dálnice až o deset procent.
O necelé procento se letos také zvýšily ceny dálničních známek v Rakousku.
Co se týče pokut z kamer a radarů, tak ty už chodí i českým majitelům aut z několika zemí. Patří mezi ně Rakousko, Německo, Slovinsko nebo Chorvatsko. 

Pozor na pokuty
Rakousko zavádí nová úseková měření, zejména v tunelech. Místa jsou však viditelně označena dopravní značkou. Pokud byste pokutu přece jen dostali, ale nechtělo by se vám ji platit, doporučujeme si to řádně promyslet. Kvůli nezaplacení pokuty v Rakousku hrozí postih až ve výši       5 000 eur a odebrání vozidla.

Pokuty v některých zemích hrozí i za některé přestupky, které se u nás neřeší. Například v Chorvatsku můžete zaplatit za nevyplnění nebo chybné vyplnění euroformuláře o nehodě až 5 000 kun (přibližně 18 tisíc korun). Ve Francii zase hrozí za sluchátka v uších během řízení sankce 125 eur.

Některé země vyžadují z hlediska českých předpisů nepovinné prvky výbavy, které ale v daném státě musejí mít i cizinci. Jde například o výstražné vesty pro všechny cestující v autě (Itálie, Francie, Slovinsko, Maďarsko, Bulharsko), hasicí přístroj (Polsko, Řecko, Litva), povinné rukavice pro motorkáře a alkohol tester (Francie) nebo ekologické plakety při vjezdu do některých měst v Německu, Rakousku a nově i Francii nebo Španělsku. Tyto plakety se přitom nedají pořídit na místě, ale musíte o ně žádat poštou přibližně měsíc před cestou.

Novým evropským trendem je zákaz kouření v autě, kde se přepravují děti nebo těhotné ženy. Za jeho porušení hrozí například v Itálii pokuta až 5 000 eur, v Řecku až 1 500 eur.

Nové vozy v produktu Allrisk CAR EFFECTIVE za špičkové ceny

Mám zájem

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

20.4.2018

Pozor na lovce dopravních nehod!

V případě dopravní nehody volejte vždy Allrisk ASSISTANCE +420 730 300 300!

číst více...

11.4.2018

Nejvyšší ocenění stability AAA

Společnost Allrisk se posouvá stále kupředu!

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...