Pozor na lovce nehod! Volejte vždy Allrisk Assistance


Tisíce řidičů vystresovaných po bouračkách ženou neautorizované nehodové služby do dluhů. Během pár minut od střetu se ze všech stran slétnou tzv. “lovci nehod”, někdy i od více firem. Využijí šoku šoférů a dají jim podepsat plné moci k zastupování vůči pojišťovně a smlouvy na odtahy a servis. Pak nastávají problémy.

“Když jim nezaplatíme vše, co si navymýšlejí, kasírují motoristy. Jsou to supi silnic,” řekla Právu mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková. Varování ale nezabírají a motoristé si stále nabíhají. Pár minut po události, když se ještě kouří z plechů, se lovcům bez rozmyslu upíší, i když přitom stačí zavolat na linku Allrisk Assistance +420 272 099 950 a ta už kompletní asistenci zařídí.

>>>Allrisk doporučuje: podívejte se na správný postup, jak se zachovat po nehodě, aby škoda byla likvidní z autopojištění. Allrisk nabízí i viníkům dopravní nehody náhradní vůz na 3 dny zcela zdarma!<<<

Mnozí motoristé si myslí, že nehodová služba, která se na místo přiřítila sama, jim pomůže rychleji s papírováním, a že vše mezi servisem a pojišťovnou bude srovnáno. Čelist ale pak motoristům spadne, když třeba i více než po roce dostanou bez jakékoliv předchozí upomínky výzvu od vymahačů, aby doplatili desetitisíce, nebo bude exekuce.

“Loni v únoru jsem měla malou nehodu, při které jsem si poškodila přední nárazník a škrábla kapotu. Okamžitě byla na místě asistenční služba. Firmě HACAR CZ jsem podepsala plnou moc na jednání s Českou pojišťovnou, u které mám pojištění,” sdělila Právu Marie Č. z Prahy.

Šestapadesát tisíc za drobnost

Její auto bylo opraveno za týden. Při vyzvednutí vozu zaplatila pět tisíc za spoluúčast. “Jednatel firmy Jiří Havelka mi auto vydal bez jakéhokoliv upozornění, že bych něco dlužila. Ani pojišťovna mne neupozornila, že by panu Havelkovi, tedy firmě HACAR CZ, nezaplatila všechny servisní práce, které si pak od ČP nárokoval,” vzpomíná Marie.

asistencePojišťovna mne pouze informovala, že mu z mé pojistky zaplatila 56 tisíc,” dodala Marie. Uběhl rok a tři měsíce a Marii najednou přišel bez jediné předchozí upomínky dopis od firmy HACAR CZ podepsaný Havelkou, že dluží částku 16 tisíc, kterou mu pojišťovna nezaplatila.

“Sdělil mi, že předal tuto pohledávku inkasní agentuře a že dále se mnou nebude již jednat,” stýská si Marie. Bála se, a tak zaplatila to, co už odmítla hradit pojišťovna.

Je to do očí bijící: oprava poškozeného nárazníku a škrábnutá kapota u malého vozu patřícího mezi levnější značky nemůže stát více než 70 tisíc, i když si servis vyúčtuje kdovíjaké náklady.

>>>Allrisk doporučuje: sjednejte si unikátní pojištění Rodinný právník a nechte za sebe v podobných případech jednat specializovaného advokáta, který bude maximálně bránit a hájit vaše práva!<<<

Jsou jich desítky

Jednatel firmy HACAR CZ Havelka se k tomu nevyjádřil, na otázky Práva zaslané e-mailem neodpověděl. Telefonicky pouze sdělil, že tyto věci on neřeší, zabývají se tím právníci z inkasní firmy.

Takových firem jsou desítky. “Jen v prvním pololetí letošního roku registrujeme na 1 500 klientů, kteří se nechali napálit praktikami lovců nehod. Pokud by každý účastník nehody komunikoval pouze se svou pojišťovnou a její asistenční službou, nebyl by zde žádný prostor pro tyto supy silnic,” napsala Právu mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková.

Čím to, že jsou tito lovci tak rychle u nehod, pomalu ještě dříve, než člověk vyleze z auta? Tipují si místa častých nehod, kolem nichž pak krouží. Snaží se zainteresovat pracovníky zákaznických linek pojišťoven, aby jim dávali echa. Spekuluje se, že své zdroje mají i u dopravní policie.

Nahodilé nehodové služby raději odmítnout

Po zabezpečení místa nehody (výstražný trojúhelník, reflexní vesty, blikačky) a případném poskytnutí první pomoci a zavolání sanitky kontaktujte neprodleně Allrisk Assistance. Telefon najdete například na zelené kartě, klientské kartičce nebo na vylepené Allrisk nálepce.

Samolepky s logem pojišťovny na vozech lovců nehod nejsou zárukou, že s pojišťovnou spolupracují. Asistenční služba Allrisk Assistance na základě informací vyšle na místo nehody odtahové vozidlo nebo poskytne další informace.

V případě pochybností lze totožnost zásahového vozu a jeho posádky znovu ověřit přímo u asistenční služby.

Zdroj: Česká pojišťovna, novinky.cz

Nové vozy v produktu Allrisk CAR EFFECTIVE za špičkové ceny

Mám zájem

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Roman Daněk

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

18.9.2018

Neodkládejte výměnu řidičského průkazu

Někdy se o vypršení platnosti svých průkazů dozvídáme, až když je příliš pozdě. Desetiletá platnost letos vyprší přes půl milionu

číst více...

12.9.2018

Jak postupovat při dopravní nehodě v zahraničí, kterou nezaviníte v 7 bodech

Víte, co dělat, když se vám v zahraničí stane autonehoda, vy nejste jejím viníkem, a přesto musíte škodu uhradit ze svého?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...