Pojistěte si Vaše Vánoce


Vánoce, čas lásky, pohody a klidu. Ale zároveň symbol plápolajících svíček a prskavek, cestování za rodinou nebo padání vánočních stromečků. Svíce na adventním věnci, prskavky na vánočním stromečku, rozpálený sporák a elektrické vánoční dekorace. Toto všechno jsou možná nebezpečí vzniku požáru.

Jak snížit rizika požáru na minimum

Svíčky

Pokud si doma chcete zapálit svíčku, ujistěte se, že stojí na rovném a stabilním povrchu co nejdál od hořlavých materiálů. Prskavky ani svíčky nepatří na vánoční stromeček.

Adventní věnec

Adventní věnec se zapálenými svíčkami nenechávejte bez nehořlavé podložky s bezpečně upevněnými svíčkami k držákům.

Elektrické vánoční dekorace

U elektrické vánoční dekorace jako jsou např. světelné řetězy, zkontrolujte, zda byly certifikovány pro český trh a respektujte pokyny ohledně prostředí, do kterého je výrobek určen a jeho délku doby provozu.

Vaření

Během vaření dbejte na to, aby se zejména při smažení kapra nevznítil olej na pánvi. Pokud oheň vzplane, v žádném případě ho nepolévejte vodou. Vypněte přívod energie, přikryjte pánev poklicí nebo třeba plechem.

Topení

Pokud si topíte v krbu, nerozpalujte oheň pomocí vysoce hořlavých látek, používejte správné topivo a dohlédněte, abyste měli vyčištěné saze v komínu.

Pojištění majetku a domácnosti

Zajistili jste všechna opatření a i přesto vznikl požár? Škody na majetku mají mnohdy nevyčíslitelnou hodnotu, a proto nepodceňujte jeho pojištění, které vám kryje mimo jiné i zmíněný požár. Více se o pojištění domácnosti dočtete zde.

Nezapomeňte na cestovní pojištění

Vánoce jsou svátky převážně o času s rodinou a návštěvách příbuzných. Ne vždy se ale všichni její členové nachází na území České republiky. To stejné se týká zimních sportů, za kterými vyrážíme do hor mimo Česko. Myslete na vaši bezpečnost a nezapomeňte na cestovní pojištění, které vám pokryje i léčebné výlohy v případě úrazu. Více se o cestovním pojištění dočtete zde.

Pro veškeré dotazy kontaktujte svého makléře.

 

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Kristýna Panáčková

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

21.6.2019

Allrisk získal certifikát Bisnode CZECH Stability Award AAA!

Společnost Allrisk se posouvá stále kupředu a my jsme hrdí na to, že jsme se dostali zase o kus dál a získali certifikát Bisnode CZECH Stability Award!

číst více...

14.6.2019

Převážení jízdních kol na autě. Jak na to?

Patříte mezi příznivce aktivní dovolené a bez kola si ji nedokážete představit? Sepsali jsme informace o tom, jak si své kolo můžete v bezpečí převézt na svém autě.

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...