Nově dokážou hackeři vyluxovat bankovní konto i přes mobilní aplikaci!


Máte ve svém chytrém telefonu aplikaci na nahrávání hovorů či aplikaci na překládání do cizích jazyků? Pak zbystřete!

Na začátku zdánlivě obyčejná aplikace na nahrávání hovorů nebo třeba aplikace na překládání do cizích jazyků. Aplikace je zdarma a bezchybně funguje. Je to však čtrnáct dní, kdy na bankovní účty českých uživatelů zaútočila zatím neznámá skupinka podvodníků. Obětí se stali ti, co si stáhli špatnou aktualizaci pro aplikace na překládání z jednoho jazyka do druhého.

Původně neškodná aplikace se po aktualizaci proměnila ve špionážní software, který útočníkům předal přístupová hesla do mobilního bankovnictví napadených lidí.

Další příklad napadení českých uživatelů je ze září roku 2018. Jednalo se o aplikaci, která nahrávala telefonní hovory. Opět na první pohled bezproblémová a velice dobře fungující aplikace. Problém však nastal při poslední aktualizaci a s ní pro pozorného uživatele i neobvyklá žádost o práva na přístup k usnadňujícím nastavením a přístup ke zprávám. Aplikace díky nim prohledala mobilní telefon oběti a v případě, že objevila aplikaci pro mobilní bankovnictví, podvrhla její přihlašovací stránku. Oběť se tak místo do banky přihlásila nejprve útočníkům a ti díky tomu mohli převzít iniciativu a obejít i dvoustupňovou autentifikaci, protože měli přístup k SMS zprávám z banky.

Než tato aplikace zmizela z trhu, stačilo si ji jen v České republice stáhnout na 10 000 uživatelů.

V tomto videu se můžete podívat na to, jak si zabezpečit svůj Android:

 

 

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

13.5.2019

Potřebujete se odhlásit z platby zdravotního pojištění. Víte jak?

Měníte pojišťovnu nebo se stěhujete do zahraničí a potřebujete se odhlásit z plateb zdravotního pojištění? Poradíme vám, jak na to!

číst více...

6.5.2019

Sport nejsou jen vítězství nebo radost z pohybu. Bohužel k němu patří třeba i zranění. Ale napadlo vás někdy, jaký sport je vlastně nejnebezpečnější?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...