Naše tipy pro jízdu v horkých dnech


Nadměrně vysoké teploty a s tím související náročné dny pro řidiče jsou tu. Na co si dát pozor, co dodržovat a čemu předcházet v takových dnech?

Parkování ve stínu je to správné řešení

Zaparkované auto na přímém slunci je pekelná past. Při venkovní teplotě 28 °C vyšplhá teplota uvnitř auta až na neuvěřitelných 42 °C za pouhých dvacet minut. Ideální je tak parkování ve stínu nebo v garáži. Vhodnou variantou jsou i tepelně-izolační fólie, kterou si uložíte na čelní sklo auta a zabrání tak nadměrnému zvyšování teploty ve vozidle. V takovém počasí rozhodně nenechávejte v autě zavřená zvířata ani děti, a to ani na minimálně krátkou dobu, než si něco vyřídíte! V extrémních případech mohou vnitřní teploty vystoupat až k sedmdesáti stupňům, a takové teploty by byly pro vnitřní pasažéry zřejmě smrtelné!

DOPORUČENÍ: Když na rozpáleném parkovišti narazíte na osamocené dítě v autě, porozhlédněte se, jestli v okolí nejsou rodiče, poptejte se po nich v přilehlých obchodech apod. Pokud na ně nenarazíte, volejte policii. To samé platí i o psech a dalších domácích zvířatech.

S klimatizací opatrně

Sedli jste si do auta a je v něm nesnesitelné horko? Nejdříve otevřete okna a zapněte ventilátor, aby se teplý vzduch vyvětral. Až bude horký vzduch pryč, pak teprve zapněte klimatizaci a zatáhněte okna, aby se nesnižoval její účinek. Rozdílná teplota mezi vnitřkem auta a venkovním prostorem by neměla být vyšší než šest stupňů. Při větším teplotním rozdílů vám hrozí nachlazení či problémy s oběhovou soustavou.

Před sezonou také nezapomeňte na kontrolu a servis klimatizace. Jak na to? Užitečné informace naleznete ZDE.

Dostatek tekutin

V letních dnech lékaři doporučují vypít kolem 3 litrů čisté vody denně. Někdy se však stane, že si ve spěchu zapomeneme s sebou pití vzít a pak žízníme. V takovém případě si raději zajeďte do obchodu nebo benzinku pití koupit, nikdy totiž nevíte, jaká situace nastane a jak dlouho se ve svém autě reálně zdržíte. V případě nehody či kolony na silnici se může váš pobyt v autě prodloužit na nepříjemně dlouhou dobu a vy tak budete odkázáni na své zásoby. Doporučujeme mít s sebou vždy i malou svačinku.

 Ochrana před sluncem

Při řízení za slunného dne doporučujeme řidičům nosit správné sluneční brýle, nejlépe ty, které jsou z kategorie 2 max. 3 kvůli správné propustnosti světla a vhodným slunečním filtrům. Děti na zadních sedadlech pak před sluncem ochrání okenní clona nebo fólie. Pokud vaše auto nemá “vytahovací” z výroby, dají se pořídit i levné univerzální za pár set korun. Na okně drží elektrostaticky nebo na přísavkách. Podobné clony však nesmí přijít na přední ani zadní okna.

Nová revoluční aplikace Domafin

Zjistit více

Nikola Zerrichová

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

10.9.2021

Asistence Allrisk – Asistence při dopravní nehodě

S Allrisk ASSISTANCE už nebudete muset tápat mezi technickými asistencemi jednotlivých pojišťoven a zjišťovat, které se vás týkají a které už pojištění nezahrnuje.

číst více...

3.9.2021

Konec prázdnin a začátek školního roku je tady. Na co si dát pozor?

Září je čtvrtým nejhorším měsícem co do počtu dopravních nehod. Může za to nejenom hustější provoz, ale i větší nepozornost řidičů. Proč?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...