Na co nezapomenout při přípravě auta na zimu


Příjemné podzimní dny plné slunce, ale ranní a noční přízemní mrazíky. Nepodceňujte přípravu na zimní období a buďte vy i vaše auto nachystaní na zimní sezonu.

Venku si sice ještě užíváme slunečného babího léta s teplými slunečními paprsky, ale co nevidět je zima tady. Proto je dobré si co nejdříve připravit auto na možný mráz a sníh, a předejít tak nechtěnému překvapení.

Víte, jak svůj vůz na zimu ideálně připravit? Vlastně je to velmi snadné. Stačí myslet na pár základních pravidel:

  1. Výměna pneumatik

Kvalitní zimní obutí je základ bezpečné jízdy. Pneumatiky nepodceňujte a nikdy na nich nešetřete. Je dobré si přečíst pár nezávislých testů, které vám s výběrem mohou poradit. O tom, kdy je vhodné, si nechat auto přezout na zimní pneu jsme vás již informovali, a vy si o tom můžete přečíst ZDE.

  1. Smetáček, škrabka a deka

Není nic horšího, než přijít ráno k autu a zjistit, že nemáte škrabku na zamrzlá okna. Většinou vám pak nezbude nic jiného než potupně v peněžence hledat některou z věrnostních kartiček, s jejíž pomocí se dá okno alespoň trochu oškrábat. Smetáček se zase hodí, když máte na autě sněhovou čepici, se kterou ale podle zákona nesmíte vyjet na silnici. Vhodné je také do auta přidat deku pro případ, že byste někde uvízli a museli bez topení nějakou dobu čekat na pomoc.

  1. Funkční stěrače

Pamatujte na dobrý výhled z auta. Pokud už si čelní okno oškrábete, budou se hodit i stěrače, které ho mohou dočistit. Proto musí být v pořádku stírací gumičky, aby si se sněhem a s drobnými kousíčky ledu dokázaly poradit.

  1. Provozní kapaliny

Ke správně fungujícím stěračům patří také nemrznoucí směs do ostřikovačů. Raději s sebou vozte dostatečnou zásobu, protože přes zimu je jí potřeba opravdu hodně. Zároveň zkontrolujte stav nemrznoucí kapaliny chladicí soustavy, ale také stav oleje nebo brzdové kapaliny.

Věděli jste, že klienti s aktivovaným tarifem Allrisk Nálepka, (který klientům aktivujeme naprosto ZDARMA) získávají odtah vozidla po nehodě v rámci Allrisk ASSISTANCE kamkoliv po ČR bez ohledu na vzdálenost a výši limitu?

Kontaktujte nás pro sjednání našeho Jedinečného autopojištění Allrisk a získejte mnoho výhod navíc!

Nová revoluční aplikace Domafin

Zjistit více

Nikola Zerrichová

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

26.11.2021

Životní a úrazová pojištění Allrisk

Životní pojištění by mělo být základním pilířem v pojištění každého z nás. Zabezpečená budoucnost, či jistota jsou v našem životě tím nejdůležitějším. Víte, jaké jsou možnosti životního a úrazového pojištění?

číst více...

12.11.2021

Kdy a jak používat mlhovky?

„Raději si zapnu mlhovky, kdyby náhodou…“ Tak přesně takhle by to fungovat nemělo. Kvůli špatnému používání mlhových světel velice často

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...