Máte už novou dálniční známku?


Již od začátku prosince 2017 platí dálniční známky na nový rok 2018. Ale pozor na blížící se konec platnosti dálničních známek z roku 2017.

Skvělou zprávou je, že cena dálničních známek zůstává nadále stejná a jako bonus přibylo několik úseků, kde je dálnice bez poplatku.

Dálniční známky jsou vždy platné na 1 kalendářní rok s tím, že navíc jsou platné i jeden měsíc před a jeden měsíc po kalendářním roku. Dálniční známka pro rok 2018 je tedy platná od 1. prosince 2017 do 31. ledna 2019.

Pokud si však dálniční známku koupíte například až v létě, bude i tak platit jen do ledna příštího roku. V takovém případě je dobré promyslet levnější varianty.

 

Dálniční známka má k zakoupení několik variant pro vozidla do 3,5 tuny:

  • Roční 1500 Kč
  • Měsíční 440 Kč
  • Desetidenní 310 Kč

Dálniční známku si můžete zakoupit na poštách a čerpacích stanicích, případně v některých supermarketech. Prodejní místa jsou označena. Aby byla vaše dálniční známka platná, musíte vyplnit SPZ auta a nalepit ji do pravého dolního rohu čelního skla daného vozu.

Pokud by na vašem vozidle došlo během roku k výměně čelního skla, můžete za poplatek 70 Kč získat nálepku novou. Musíte však předložit kontrolní ústřižek.

 

Jak je to s dálničními známkami v sousedních státech?

  • V Německu se od Nového roku nic nemění a dálnice jsou pro osobní automobily i v roce 2018 zdarma.
  • V Rakousku dochází k menšímu zdražení. Desetidenní dálniční známku pořídíte za 9 € a celoroční za 87,30 €.
  • Na Slovensku zůstávají ceny stejné. Roční dálniční známka vyjde na 50 €.
  • V Polsku jsou dálnice zpoplatněné mýtem, za projeté úseky se platí přímo na místě.

Nové vozy v produktu Allrisk CAR EFFECTIVE za špičkové ceny

Mám zájem

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

14.11.2018

Připravte své auto na zimu

I když to posledních několik týdnů nevypadá a padají teplotní rekordy, zima se pomalu blíží. Řidiči se musejí nachystat na

číst více...

8.11.2018

Nemocenská dovolená bude placená již od 1. dne nemoci

října 2018 byla poslanci schválena novela zákoníku práce, na základě které bude nemocenská nově vyplácena od prvního dne nemoci. Jak

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...