Kolik stojí parkování na letišti?


Chystáte se na dovolenou, ale pořád přemýšlíte nad nejvýhodnější variantou dopravy na letiště? Nebojte se parkování na letišti. My vám ukážeme, jak na to!

Nejjednodušší varianta toho, jak se dopravit na letiště, je asi ta, že vás nějaká dobrá duše doveze přímo před terminál, vysadí vás a zase si jede po svém. Bohužel ne vždy se zadaří takového dobráka najít, zvlášť v období dovolených.

Jako nejlepší varianta se zdá být doprava vlastním autem. Na kolik vás ale může vyjít takové dlouhodobé parkování?

 

Připravili jsme pro vás menší přehled: 

 

Letiště Praha

Z centra Prahy se na letiště dostanete speciální autobusovou dopravou AE (Aiport Express). Nástupní zastávka se nachází v ulici Wilsonova. Všechny autobusy jsou nízkopodlažní a jezdí v pravidelných intervalech 30 minut. Cesta trvá cca 25 minut. Základní jízdné vyjde na 60 Kč.

Cena za parkování na letišti:

15 minut …………….. zdarma

cena za hodinu …… 60 – 200 Kč

Cena za den ………. 400 – 800 Kč

Cena za 8 dní …….. 650 – 3.535 Kč

 

Letiště Brno

Pokud chcete parkovat dále, levněji a máte čas, na letiště Brno-Tuřany se dostanete denní autobusovou linkou E76 nebo noční N89 z brněnského hlavního nádraží, cesta trvá cca 20 minut a zaplatíte 25 korun.

Na samotném letišti je k dispozici 1400 parkovacích míst, ceny se drží v rozumných mezích. V automatech lze platit jen v hotovosti a karty berou na přepážce zákaznického centra.

Cena za parkování na letišti:

20 minut …………….. zdarma

Cena za hodinu …… 30 Kč

Cena za den ……….. 150 – 300 Kč

Cena za 8 dní …….. 300 – 800 Kč

 

Letiště Ostrava

Pokud nemusíte mít parkování přímo před terminálem, pak jsou ceny velmi lidové – pouhých 70 korun za den. Zdejší velmi vítanou specialitou je železniční terminál, řešený příměstskou linkou S4 na trase Bohumín – Ostrava – Mošnov, Ostrava Airport a zpět. Můžete zde využít i hlídané parkování nedaleko od letiště za cenu od 53 Kč na den a s odvozem pro děti v bezpečných sedačkách v ceně. Údajně i s nabídkou slivovice pro relax před odletem a po příletu.

Cena za parkování na letišti:

15 minut …………….. zdarma

Cena za hodinu …… 20 – 40 Kč

Cena za den …….…. 70 – 100 Kč

Cena za 8 dní ….…. 450 – 500 Kč

 

Letiště Pardubice

Toto letiště je v parkování přeborník. Je totiž neomezeně zdarma. Linky městské hromadné dopravy jsou časově plánovány vzhledem k odletům vytížených spojů, což značně usnadňuje dopravu. I taxi služba jezdí na letiště za garantovanou cenu 89 Kč.

 

Letiště Bratislava

Kousek od letiště se nachází dvě parkoviště o celkové kapacitě 776 míst. Cenově se pohybují od 20 euro za den a končí u 45 eur za 12 dní. V případě, že dáte přednost cestě vlakem, k dispozici jsou denní linka 61 z hlavního nádraží nebo autobus 96 ve směru od Petržalky, v noci pak linka N61 z Hlavné stanice.

Cena za parkování na letišti:

15 minut …………….. zdarma

Cena za hodinu …… 3 €

Cena za den ……….. 20 €

Cena za 8 dní ……… 33 – 60 €

 

Letiště Košice

U alternativních parkovacích společností lze ponechat vůz ve vzdálenosti cca 5 minut od letiště v oploceném a kamerami hlídaném areálu za 35 eur za 8–12 dní nebo 45 eur za 13 – 14 dní. Hromadnou dopravou se na letiště lze dostat autobusem číslo 23 ze Staničného náměstí jednou za hodinu.

Cena za parkování na letišti:

10 minut …………….. zdarma

Cena za hodinu……. 1,9 €

Cena za den ……..… 12 €

Cena za 8 dní …….. 35 – 39 €

 

Letiště Vídeň

Letiště je propojeno s centrem města vlakem linky S7, kterým se dostanete z hlavního nádraží na místo za méně než půl hodiny. Doporučujeme využít nedaleké výhodné parkoviště Parktiger s možností online rezervace v ulici Eisteichstraße 20, kde den parkování vyjde na 4,99 eura.

Cena za parkování na letišti:

10 minut …………….. zdarma

Cena za hodinu …… 3,90 – 5 €

Cena za den ……….. 24,90 – 34 €

Cena za 8 dní ……… 40 – 104,90 €

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

3.7.2020

Auta na zemní plyn prospívají životnímu prostředí

Ze studie (pro Český plynárenský svaz ČPS zpracovalo České vysoké technické učení v Praze) vyplývá, že vozy na stlačený zemní plyn (CNG) mají pozitivní vliv na snižování emisí oxidů dusíku v ovzduší.

číst více...

24.6.2020

Stali jste se svědkem dopravní nehody. Víte, co máte dělat?

Nikdy nevíme, kdy se můžeme stát svědky dopravní nehody, a kdy budou okolní osoby potřebovat naši pomoc. Víte, jak v takovém případě postupovat?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...