Když se živitel stane invalidou


Invalidita znamená sníženou schopnost pracovat z důvodu změny zdravotního stavu. Příčin je velice mnoho, ale z 93 % platí, že souvisí s nemocí, nikoli úrazem.

Co je to invalidita?

Invalidita znamená sníženou schopnost pracovat z důvodu změny zdravotního stavu. Příčin je velice mnoho, ale z 93 % platí, že souvisí s nemocí, nikoli úrazem. Česká správa sociálního zabezpečení rozlišuje tři stupně invalidity:

  1. stupeň – pracovní schopnost člověka klesla nejméně o 35 %, nejvíce však o 49 %
  2. stupeň – pracovní schopnost člověka klesla nejméně o 50 %, nejvíce však o 69 %
  3. stupeň – pracovní schopnost člověka klesla nejméně o 70 %

Invalidita zvyšuje náklady na léčbu, léky a asistenci. Rodina má tak omezené možnosti na například volnočasové aktivity invalidního člena domácnosti.

Jak snížit riziko výpadu příjmů v případě invalidity?

Výše invalidního důchodu je závislá na stupni invalidity, délce důchodového pojištění a na dosaženém příjmu. Je důležité si uvědomit, že s vyšším aktuálním příjmem hrozí o to větší propad příjmů v případě invalidity. Je dobré vědět a spočítat si, jak se může situace v případě invalidity změnit a jaké jsou možnosti pro snížení tohoto rizika.

Naši makléři vám ZDARMA poskytnou srovnání pojištění rizika invalidity od různých pojišťoven a nabídnou širší analýzu vašich výdajů za pojištění. Po předložení konkrétních návrhů si můžete sami vybrat produkt šitý na míru vašim potřebám.

Kontaktujte jednoho z našich makléřů.

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

10.2.2020

Zákaz předjíždění pro kamiony. Víte, kde platí?

Nekonečný boj předjíždějících kamionů na nevhodných místech a navíc při špatném počasí se snad pomalu blíží ke konci. Víte, kde všude tento zákaz platí a na jak dlouho?

číst více...

6.2.2020

Originální SPZ na vašem autě? I to můžete mít!

Chcete být originální a mít SPZ dle vlastního přání? My vám řekneme, co vše pro to musíte udělat.

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...