Kdy přezout na zimní pneu a jak pneumatiky správně skladovat?


Od začátku listopadu do konce března je, za určitých podmínek, povinnost mít na svých autech zimní pneumatiky. Proč tomu tak je a jaké jsou nejlepší podmínky pro jejich skladování?

Zimní pneumatiky mají oproti letním rozdílné drážkování a odlišný dezén, vzorek mají hluboký přibližně 8 mm. Důležité jsou hlavně jejich přednosti na náledí a sněhu. V případě, že byste na svých pneumatikách měli vzorek hluboký cca 4 mm, brzdná dráha vašeho vozidla by byla až o polovinu delší!

Řidiči musí mít od této neděle na svých autech zimní pneumatiky. Povinnost platí vždy od začátku listopadu do konce března následujícího roku, a to za předpokladu, že se na silnici objeví souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy. Povinné jsou, i pokud by tato situace mohla nastat. Pokud by řidiči pravidla o přezutí na zimní pneumatiky nedodržovali, hrozí jim pokuta ve výši až 2500 Kč.

Odborníci doporučují přezout na zimní pneumatiky, jakmile venkovní teploty pravidelně klesají pod 7°C.

Jaké pneumatiky vybrat?

Rozhodujícím faktorem pro výběr správných pneumatik jsou zejména podmínky, ve kterých budete v zimě jezdit. Zda na horách na ledových hrbolech a vyježděných kolejích nebo spíše v nížinách na mokrém sněhu. V každém případě volte rozměry takové, jaké jsou uvedena v technickém průkazu vašeho vozidla.

Správné uskladnění pneumatik

Mnoho servisů nabízí službu uskladnění pneumatik za poplatek cca 500 Kč na půl roku. Pneumatiky je nutné skladovat na temném a suchém místě, při stálé teplotě kolem 15 stupňů. Určitě by se neměly skladovat na slunečném a vlhkém místě nebo jen venku pod plachtou. Ani plechová garáž není vhodnou alternativou vzhledem k častému kolísání teploty. Myslete na to, že špatně zvolené prostředí může životnost gumy zkrátit.

Pneupojištění ZDARMA

Nálepku Allrisk si poctivě na svá vozidla lepíte již řadu let. Nálepka s telefonním číslem na asistenční linku je dnes nezbytnou součástí výbavy všech vozů. Poslouží vám nejen jako rychlá pomoc v kritické situaci, abyste nemuseli složitě vy nebo kdokoli z okolí hledat, kam zavolat o pomoc, ale také jako preventivní ochranná známka vašeho pojištění.

Klienti s aktivovaným tarifem Allrisk nálepka, (který klientům aktivujeme naprosto ZDARMA) získávají pojištění pneumatik proti defektu nebo proražení ZDARMA.

Kontaktujte nás!

Zdroje: allrisk.cz, auto.tn.nova.cz, porovnni-pneu.cz, pneumatiky.cz, aktualne.cz, mesec.cz, pixabay.com

Nikola Zerrichová

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

1.3.2021

Výměna řidičského průkazu

Letos čeká výměnu řidičských průkazů téměř 341 tisíc motoristů, což je dvakrát méně, než minulý rok. Může za to nová

číst více...

25.2.2021

Telefon v ruce během řízení vozidla? Určitě ne!

Mobilní telefony jsou sice nezbytnou součástí našich životů, ale řízení vozidla a telefonování nejde dohromady. Ohrožujete tím nejenom sebe, ale i ostatní účastníky provozu.

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...