Jaké finanční produkty nabízí společnost Allrisk?


Společnost Allrisk je na trhu již od roku 2003 a společně s obchodníky a manažery rozšiřuje sít spokojených klientů. Jednou z pěti divizí, ze kterých se společnost skládá, jsou finanční služby, které vám poskytují komplexní finanční poradenství.

Co vše Divize finančních služeb nabízí?

Spotřebitelské úvěry na bydlení

Spotřebitelský úvěr na bydlení je určen fyzickým osobám starším 18 let s trvalým nebo přechodným pobytem na území České republiky. O spotřebitelský úvěr na bydlení mohou současně žádat až čtyři žadatelé dvou domácností. Manželé, mající společné jmění manželů, musí žádat o spotřebitelský úvěr na bydlení společně.

 Spotřebitelský úvěr na bydlení můžete použít na:

Koupi nemovitosti (i spoluvlastnického podílu), financování družstevního bytu, nákup stavebního pozemku, výstavbu bytu, rodinného domu či jiné nemovitosti, rekonstrukci, modernizaci či údržbu nemovitosti, vypořádání dědictví, společného jmění manželů, splacení úvěru, půjčky použité na investice do nemovitosti (refinancování), profinancování dříve zaplacených vlastních prostředků investovaných do nemovitosti nebo kombinací výše uvedených účelů. Profinancovat lze jako součást spotřebitelského úvěru na bydlení rovněž projekt k nemovitosti, inženýrské činnosti a zařízení staveniště.

 Investice

Investice jsou finanční prostředky, které byly investorem vloženy do konkrétního projektu za účelem jejich zhodnocení a výnosu.

Jako investice se v ekonomii označuje ta část příjmu, která je vložena do kapitálu. Tedy do dlouhodobých statků, které nepřinášejí okamžitý prospěch, ale umožní zvýšení produkce statků v budoucnosti. Ekonomický subjekt – stát, podnik nebo jednotlivec – tak odloží část své současné spotřeby (úspor) za účelem získání budoucího užitku. Budoucí užitek či výnos může být peněžního nebo nepeněžního charakteru.

Investování má tedy za cíl odložit současné prostředky tak, aby přinejmenším neztratily svou hodnotu, v lepším případě, aby jejich hodnota vzrostla. K posouzení výnosu investor využívá k tzv. investorský trojúhelník, kdy se hodnotí vztahy mezi výnosem, rizikem a likviditou.

 Leasing

I když dříve se leasing využíval v podstatě jen pro nákup firemních vozidel, postupem času se rozšířil jako způsob financování nového automobilu i k běžným domácnostem. Pod leasingem si můžete představit dlouhodobý pronájem. Konkrétní způsob fungování závisí na jeho typu. Výhodou leasingu oproti spotřebitelskému úvěru je, že ho získáte snáze. Auto totiž zůstává po celou dobu majetkem leasingové společnosti. Ta má tak záruku v případě, že nebudete schopni splácet.

Leasing můžete použít:

Financování osobních a dodávkových automobilů, autobusů a nákladních automobilů, stavební, zemědělské a dopravní techniky, strojů a technologií a zdravotnické a sportovní techniky a zařízení.

Podnikatelské úvěry

Podnikatelský úvěr je úvěr poskytovaný fyzickým osobám – podnikatelům a právnickým osobám na financování jejich podnikatelských potřeb. Banky nabízejí poměrně širokou paletu podnikatelských úvěrů. Tyto úvěry se liší dobou splatnosti, způsobem zajištění, či účelem, na který je daný úvěr poskytován. Úrokové sazby jsou nejčastěji stanoveny individuálně v závislosti na bonitě klienta, způsobu zajištění, výši úvěru a podobně. Nejnižší úrokové sazby jsou u podnikatelských hypoték, naopak nejvyšší u kontokorentních úvěrů.

 Spotřebitelské úvěry

Spotřebitelské úvěry poskytují komerční banky v různých podobách klientům na řešení jejich nenadálé finanční potřeby. Spotřebitelské úvěry jsou půjčky fyzickým osobám na financování jejich nepodnikatelských potřeb. Slouží především k nákupu spotřebního zboží, k financování různých služeb (školné, dovolená) a mohou také sloužit k financování nákupu či rekonstrukci nemovitostí. Pokud je úvěr čerpán jako neúčelový, může jej klient využít k libovolnému účelu.

 Doplňkové penzijní spoření

Doplňkové penzijní spoření dává svým účastníkům možnost finančního zabezpečení na důchodový věk. V důchodu pak není nutné se spoléhat výhradně na státní systém důchodového zabezpečení, který bude již v blízké budoucnosti čelit závažným problémům. Spořením získáte navíc státní příspěvek a možnost daňových úlev. Penzijní společnosti nabízejí několik druhů dávek, které začnou účastníkovi vyplácet při splnění daných podmínek.

Jsou jimi:

  • Starobní penze, pro jejíž získání musí účastník spořit nejméně 60 měsíců a dosáhnout věku 60 let.
  • Předdůchod, který je zvláštní formou starobní penze a znamená možnost nechat si vyplácet naspořené prostředky už 5 let před dosažením důchodového věku.
  • Invalidní penze, která vzniká účastníkovi, který spořil nejméně tři roky a zároveň mu byl státem přiznán invalidní důchod pro invaliditu 3. stupně.
  • Jednorázové vyrovnání, jež umožňuje vybrat naspořené prostředky najednou a ne formou vyplácené penze. Podmínkou je dosažení věku 60 let a odspořené doby minimálně 60 měsíců.
  • Odbytné, jež náleží účastníkovi, který platil příspěvky alespoň 24 měsíců, nevznikl mu nárok na penzi a rozhodl se zcela ukončit doplňkové penzijní spoření. Nárok na odbytné mají dále oprávněné osoby (nebo dědici) určené ve smlouvě v případě, že účastník zemřel, aniž by získal nárok na starobní penzi, invalidní penzi či jednorázové vyrovnání. Součástí odbytného není státní příspěvek ani výnos ze státního příspěvku.
  • Mladí účastníci doplňkového penzijního spoření mohou v 18 letech požádat o částečné odbytné, kterým je možné si vybrat až třetinu vložených prostředků včetně zhodnocení a dál pokračovat ve spoření,
  • Úhrada jednorázového pojistného pro doživotní penzi nebo penzi na přesně stanovenou dobu, kterou pak vyplácí zvolená pojišťovna, podmínkou je zde opět dosažení věku 60 let a odspořená doba alespoň 60 měsíců,
  • Kombinace dávek, např.: starobní penze a jednorázového vyrovnání.

 Stavební spoření

Stavební spoření představuje druh spoření, u kterého jsou vklady jednak zhodnocovány úrokem z úspor, ale k tomu ještě klienti mohou získat ročně státní příspěvek až 2 000 Kč. Díky tomu stavební spoření dosahuje výrazně vyššího výnosu než běžné spořicí účty nebo termínované vklady, přičemž vklady jsou ze zákona pojištěny. Spoření zpravidla probíhá v pravidelných měsíčních intervalech, ale stavební spořitelny umožňují také jednorázové vkládání prostředků. Pro dosažení nároku na připsání státního příspěvku musíte spořit minimálně 6 let. Stavební spoření je určeno všem bez rozdílu věku, nicméně aby klient získal nárok na státní podporu, musí mít trvalý pobyt na území České republiky. Spoření se hodí pro konzervativní klienty, upřednostňují především jistotu zhodnocení a peníze nebudou v dohledné době potřebovat.

Nejlepší finanční produkty lze získat pouze srovnáním aktuální nabídky všech bankovních a finančních ústavů, zohledněním individuálních možností a přání klienta. To vše udělá Allrisk za vás! Ve společnosti Allrisk, a.s. vám nasloucháme, doporučujeme a jsme nápomocni při zprostředkování vámi vybraných finančních produktů za vás. To vše ZDARMA.

Proto je Allrisk tím nejlepším a nejjednodušším řešením vašeho financování. Zavolejte nám nebo napište, rádi se vám budeme věnovat.

Kontaktujte nás!

 

 

 

 

Zdroje: allrisk.cz, pixabay.com, shutterstock.com

Nová revoluční aplikace Domafin

Zjistit více

Nikola Zerrichová

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

28.7.2021

Živelná rizika a vznik škodné události na autě. Víte, jak postupovat?

Před několika týdny zasáhlo jih Moravy ničivé tornádo, které připravilo několik stovek lidí o střechu nad hlavou, zničilo jejich vozidla

číst více...

23.7.2021

Naše tipy pro jízdu v horkých dnech

Nadměrně vysoké teploty a s tím související náročné dny pro řidiče jsou tu. Na co si dát pozor, co dodržovat a čemu předcházet v takových dnech?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...