Jaká jsou největší prázdninová rizika?


Letní prázdniny jsou v plném proudu, teploty stoupají stále výš a s nimi přichází i rizika, která mohou nemile ovlivnit naše zdraví. Nepodceňujte své síly!

Teplé letní dny nás lákají k venkovním hrám a sportovním aktivitám, které však s sebou přináší i různá rizika.

Mezi nejčastější patří:

  • Přecenění svých schopností.
  • Chybějící bezpečnostní pomůcky.
  • Nepřiměřeně dlouhý pobyt na přímém slunci.
  • Podcenění rizik.
  • Nedostatečný dohled na své děti.
  • Pití alkoholu.

SPORT

Teplé počasí přímo vybízí ke sportování. Pokud však nepatříte mezi pravidelné sportovce, raději nepřeceňujte své cíly – méně je někdy více, každopádně nezapomínejte na ochranné pomůcky, jakou jsou například chrániče a helmy.

KOUPÁNÍ

Dodržujte základní bezpečnostní pravidla:

  • Neskákejte do neznámé vody.
  • Nechoďte do vody rozehřátí.
  • Opatrní by měli být především kardiaci, epileptici, lidé s vysokým krevním tlakem a chronicky nemocní lidé.
  • Dohlížejte především na malé děti.

POBYT NA SLUNCI

Opalovací krém, pokrývka hlavy, sluneční brýle, dostatek tekutin = základní výbava při pobytu na slunci.

Důležité je i postupné vystavování pokožky na slunci. Vyhnete se tak nepříjemným spáleninám a možnému úžehu či úpalu, které vznikají při nepřiměřeném pobytu na slunci.

DOPRAVNÍ NEHODY

O prázdninách je sice menší provoz, za to mnohem více vyjíždějí „sváteční“ řidiči, kteří nejsou zvyklí na běžný provoz. V letním počasí vzniká i mnohem rychleji únava a tak i zkušení řidiči ztrácí na své ostražitosti. Jakmile za volantem pocítíte únavu nebo slabo z přehřátí, zastavte, nadýchejte se čerstvého vzduchu, napijte se nebo si i na chvíli zdřímněte.

ALKOHOL

V teplých letních dnech má člověk i větší pocit žízně, avšak pití alkoholu určitě nepatří mezi vhodnou alternativu pitné vody. Nejenom že alkohol v takovém počasí působí mnohem rychleji, ale především odvádí z organismu vodu, což je v teplém počasí velice nebezpečné.

 

Dbejte na své zdraví a myslete na budoucnost. Životní pojištění by mělo být základním pilířem v pojištění každého z nás. Zabezpečená budoucnost, či jistota jsou v našem životě přece tím nejdůležitějším.

Životní pojištění slouží k ochraně jednotlivce, případně jeho partnera či partnerky a dětí před finančními dopady nejrůznějších životních situací. Mezi zásadní rizika, která by měl mít pokryta každý z nás, patří riziko smrti, invalidity, závažných onemocnění, trvalých následků úrazu a zajištění denních dávek v případě pracovní neschopnosti. Pokud nemáte vytvořenu dostatečně velkou rezervu pro případ, že vás či vaše nejbližší postihne nějaká nenadálá zdravotní komplikace (nemoc či úraz), která zásadně ohrozí finanční fungování rodinného rozpočtu, jediným řešením pro vás je pořízení kvalitní životní pojistky.

Naši klienti si mohou vybrat mezi dvěma základními typy životního pojištění, a to mezi rezervotvorným životním pojištěním (investiční, kapitálové) a rizikovým životním pojištěním.

Neváhejte nás kontaktovat!

 

 

 

 

Zdroje: allrisk.cz, pixabay.cz, aktualne.cz, ibesip.cz

Nová revoluční aplikace Domafin

Zjistit více

Nikola Zerrichová

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

28.7.2021

Živelná rizika a vznik škodné události na autě. Víte, jak postupovat?

Před několika týdny zasáhlo jih Moravy ničivé tornádo, které připravilo několik stovek lidí o střechu nad hlavou, zničilo jejich vozidla

číst více...

23.7.2021

Naše tipy pro jízdu v horkých dnech

Nadměrně vysoké teploty a s tím související náročné dny pro řidiče jsou tu. Na co si dát pozor, co dodržovat a čemu předcházet v takových dnech?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...