Jak správně nastartovat auto pomocí startovacích kabelů?


Zimní mrazíky jsou stále aktuální a s nimi i riziko, že ráno své auto nemusíte nastartovat. Víte, jak v takovém případě správně použít startovací kabely?

Životnost baterií se podle jejich konstrukce a zacházení běžně pohybuje od tří do šesti let. Nízké teploty a provoz automobilů většinou prověří skutečný stav akumulátoru.

Prvním špatným znamením, že není baterie zcela v pořádku, může být například hůře pracující startér. V takovém případě nechte autobaterii zkontrolovat. Vhodná je pravidelná kontrola ve specializovaných servisech před zimou i po zimě.

V případě, že motor nenaskočí vůbec, baterie je vybitá. Jedno z řešení je mít startovací kabely a ochotného kolegu či souseda s druhým vozem se stejným napětím elektroinstalace a zdravým akumulátorem.

Zapojení startovacích kabelů:

  1. První (červený) kabel připojíme na kladný pól (+) vybité baterie.
  2. Druhý konec červeného kabelu připojíme na kladný pól (+) nabité baterie.
  3. Druhý (obvykle modrý nebo černý) kabel připojíme na záporný pól (-) nabité baterie.
  4. Druhý konec tmavého kabelu připojíme na dobře ukostřené místo vybitého auta.

V případě sjednaného jedinečného autopojištění Allrisk a vylepené a aktivované nálepky získáváte řadu nadstandardních výhod, např. asistenci v případě chyby řidiče BEZ OMEZENÍ vzdálenosti.

Nikola Zerrichová

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

9.4.2021

Připoutejte se, prosím

Díky zavedení povinnosti o používání bezpečnostních pásů během jízdy, významně poklesl počet těžkých i smrtelných úrazů během dopravních nehod na pozemních komunikacích.

číst více...

1.4.2021

Rodinný právník vždy ochrání vaše práva

Allrisk vám, ve spolupráci s AXA ASSISTANCE, podává pomocnou ruku ve formě jedinečného produktu Rodinný právník, který je tu pro vás za super cenu!

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...