Jak si snadno vyřídit daň z nemovitosti z pohodlí vašeho domova?


Potřebujete si vyřídit daň z nemovitosti, ale nemáte čas chodit po úřadech? Nevadí! Snadno ji vyřídíte i z domu.

Už je to sice pár let, co byla pro část těch, kteří vlastní nějaký dům, byt či pozemek, zřízena zcela nová služba, díky níž se mohou dostat k informacím o dani z nemovitosti a následně ji rovněž vyřídit z pohodlí svého domova. Avšak opakování je matka moudrosti, a tak si pojďme připomenout, co vše je pro to potřeba udělat.

15. března je datum, které by si měli do svých kalendářů zapsat všichni ti, kteří chtějí této služby využít. Právě to je totiž okamžik, do kterého lze u správce daně zažádat o elektronickou formu výpisu. Pokud ale toto datum propásnete, budete muset čekat celé jedno další zdaňovací období.

Samotnou žádost naleznete na oficiálních stránkách Finanční správy ČR. Po vyplnění této žádosti ji odešlete na příslušný úřad, avšak nezapomeňte, že pokud jste vlastníkem více nemovitostí, které se nacházejí v jiných městech, musíte na každý místně příslušný finanční úřad podat žádost zvlášť.

Tato možnost je zřízena pouze pro fyzické osoby, které nevyužívají k placení daně službu SIPO, a současně pro takové právnické osoby, jež nemají zřízenou datovou schránku.

Pokud zjistíte, že vám taková možnost nevyhovuje a chcete se vrátit zpět k papírové složence, můžete. Slouží k tomu ta samá žádost. Stačí v ní, coby daňový poplatník, namísto první volitelné kolonky zaškrtnete až třetí možnost v pořadí. Opět platí, že učiníte-li tak až po 15. březnu, poprvé vám složenka přijde až počínaje následujícím zdaňovacím obdobím.

 

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

29.5.2020

Strašák jménem mikrospánek

Většina z nás tento pojem zná. Co to ale znamená, co tomu předchází a jak se mu vyvarovat?

číst více...

22.5.2020

Připravte se na barevnou změnu, a to ze zelené na bílou!

Od 1. července čeká české řidiče změna v podobě nové barvy „zelené karty“, která prokazuje řidičovo zaplacené povinné ručení. Jak přesně změna proběhne?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...