Elektronická dálniční známka od roku 2021


Rok 2020 byl po pětadvaceti letech tím posledním, kdy řidiči směřující na české dálnice využívali klasické dálniční kupóny. Od 1. 1. 2021 se spouští systém elektronické dálniční známky.

Projekt elektronické dálniční známky vznikl převážně pro zjednodušení systému pořizování a využívání dálničních známek pro občany České republiky a pro řidiče ze zahraničí.

Jak si mohu elektronickou dálniční známku zakoupit?

Elektronickou dálniční známku si můžete koupit v elektronickém obchodě, na obchodním místě nebo v samoobslužném kiosku. Stačí si jen vybrat platnost známky (1 rok, 30 dní, 10 dní), vypsat SPZ vozidla, zaplatit a můžete jet. Koupit si ji můžete až tři měsíce před zahájením její platnosti. Detailní postup, jak si elektronickou známku zakoupit, naleznete ZDE.

Kde všude elektronická dálniční známka platí?

Elektronická dálniční známka platí na všech placených silničních úsecích v České republice.

Velká výhoda elektronických dálničních známek je šetření životního prostředí. Díky této metodě odpadne každoroční obrovský finanční náklad na tisk, distribuci a likvidaci neprodaných kusů papírových kupónů. Další velkou výhodou je její jednoduché pořízení bez jejího lepení na vaše vozidlo. Jaké jsou další výhody?

Roční dálniční známky zakoupené pro rok 2020 budou v platnosti do 31. 1. 2021. Poté si můžete zaktivovat novou elektronickou dálniční známku, která je v prodeji již od 1. 12. 2020.

Nezapomeňte, že dálniční známku je nutné mít při každém vjezdu na zpoplatněný úsek pozemní komunikace (dálnice), stejně tak, jako je nutnost mít povinné ručení pro každé vozidlo, které se pohybuje po pozemní komunikaci.

Přeje všem řidičům šťastnou cestu!

Zdroje: allrisk.cz, pixabay.com, edalnice.cz, aktualne.cz, policie.cz

Nikola Zerrichová

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

19.1.2021

Klientská centra Allrisk

Klientská centra Allrisk vznikají nejenom na základě těch nejhodnotnějších potřeb našich klientů, ale také našich pracovníků. Připravujeme nanejvýš příjemné prostory, aby se u nás všichni cítili pohodlně, a využíváme potenciál pro efektivní pracovní prostředí a místo ke vzájemnému setkávání.

číst více...

11.1.2021

Novinky 2021 jedinečného autopojištění Allrisk

Každý rok přinášíme našim klientům něco navíc! Seznamte se s novinkou pro letošní rok a využijte všechny výhody jedinečného autopojištění Allrisk!

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...