Daň z nemovitosti za rok 2018


Daň z nemovitých věcí se na rozdíl od jiných daní přiznává a platí předem. Daňové přiznání za rok 2018 je třeba odevzdat do konce ledna.

Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí za rok 2018 musíte podat do středy 31. ledna. Povinnost se týká každého, kdo v roce 2017 nabyl do vlastnictví nemovitost a to jak koupí, tak darem.

Daň z nemovitých věcí se skládá z pozemků a daně ze staveb a jednotek. Počítají se tam pozemky evidované v katastru nemovitostí, zdanitelné stavby, bytové jednotky a nebytové prostory.

Daňové přiznání se odevzdává finančnímu úřadu, v jehož obvodu územní působnosti (kraji) nemovitost leží. Jestli jste nabyli nemovitosti ve více krajích, musíte podat daňové přiznání v každém kraji samostatně.

Včasné podání daňového přiznání se posuzuje podle razítka, data na obálce nebo termínu elektronického odeslání. Přiznání musíte odeslat nejpozději      31. ledna nebo ho nejpozději v tento den přinést na finanční úřad.

V případě delšího zpoždění podání daňového přiznání naskakuje pokuta ve výši 0,05 procenta daně za každý den. Penále však nemohou být vyšší, než 5 % z daně a 300 000 Kč. Pokud je sankce nižší než 200 Kč, je většinou odpuštěna.

Pokud daňové přiznání nepodáte vůbec, počítá se sankce stejně. Její hodnota bude však minimálně pět set korun.

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

14.2.2019

Znáte svá práva při reklamaci zboží?

Chcete reklamovat zakoupené zboží, ale bojíte se, že vám bude reklamace zamítnuta? Pojďte se s námi podívat, na co všechno máte právo.

číst více...

7.2.2019

Úraz při lyžování v zahraničí? Nic levného!

Lyžařská sezóna je v plném proudu a s ní i velké riziko úrazu.

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...