Dálniční známka: ceny zůstávají, přibývají místa, kde nebude potřebná


Elektronický systém měl nahradit dálniční známky, změna se však posouvá. Dálniční známky pro tuzemské silnice budou potřebné i v roce 2019. Cena zůstává stejná, jako minulý rok a v platnost vstoupí roční kupón od 1. 12. 2018.

Design a varianty

Grafika by měla zajistit, aby byly známky lépe rozpoznatelné, nechyběly jim bezpečnostní prvky a předešlo se tak jejich padělání.

Cena za roční známku pro řidiče automobilů do 3,5 tuny stále činí 1.500 Kč. Její platnost je od 1. 12. 2018 do 31. 1. 2020. Barva bude modrá a objeví se na ní kruh se žlutým pozadím. Měsíční známka stojí 440 Kč, využije vizuál zeleného čtverce, zatímco desetidenní známka za 310 Kč bude v červeném trojúhelníku.

Elektronická verze

V roce 2019 jsme se měli dočkat u dálničních známek elektronického systému. Celý projekt by měl být však uveden až v roce 2021. Na Slovensku s tímto systémem již pracují, ale není připravena novela zákona, která bude měnit výběr dálničních poplatků a také vybudování kamerového systému pro kontrolu registračních značek, které mají dálniční poplatek zaplaceny.

Kde ji nepotřebujeme?

Dálniční známku nebude potřeba na třech nových úsecích tuzemských dálnic. Ministerstvo rozhodlo, že úseky, které nespadají pod zpoplatnění, jsou:

  • D11 mezi Sedlicí a Kukleny (exity 84 – 90)
  • D35 mezi Sedlicí a Opatovicemi nad Labem (exity 126 – 129)
  • D48 mezi Frýdkem-Místkem a Dobrou (exity 50 – 54)

Na elektronický systém si prozatím počkáme a budeme ještě pro tuto sezónu jezdit s dálničními známkami vylepenými na skle. Mějte tedy vždy na dálnicích všechna rizika pod kontrolou.

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Karel Kozák

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

12.4.2019

Jak postupovat v případě nehody?

Došlo k autonehodě? Hlavně zachovejte klid, Allrisk ASSISTANCE a klientský servis se o vás kvalitně postarají.

číst více...

1.4.2019

Proč je dobré mít elektronický podpis

Chtěli byste si zřídit elektronický podpis, ale nevíte, jak na to? Kdy se vám vlastně může hodit a jak vás může ochránit?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...