Dálniční známka 2019


Známka z minulého roku platí do 31. ledna 2019. Od 1. února by měla být na předním skle vašeho vozidla známka nová.

Design a varianty

Inovace vzhledu zajišťuje Ministerstvo dopravy a pro tento rok přichází se třemi barevnými variantami, které se od sebe liší i svými tvary. Modrý ovál bude s platností známky pro 1 rok, žlutý čtverec má platnost 1 měsíc a červený trojúhelník 10 dní.

Cena a prodejní místa

Cena dálničních známek zůstává stejná jako minulý rok. Za roční známku zaplatíme 1 500 Kč, 1 měsíc nás vyjde na 440 Kč a 10 denní známka na 310 Kč.  K zakoupení bude na všech poštách, většině čerpacích stanic, některých provozovnách ABA, na centrále ÚAMK nebo na pobočkách Cash Point.

Kdo musí mít dálniční známku?

Každé vozidlo s hmotností do 3,5 tuny. Pokud vlastníte přívěs, tak se jeho hmotnost nepočítá do hmotnosti vozidla. Dodávka s přívěsem si například vystačí s běžnou dálniční známkou pro osobní auto. Vozidla nad 3,5 tuny podléhají elektronickému systému mýta. Na motocykly se dálniční poplatky nevztahují.

Správně nalepená a platná dálniční známka

Dálniční známka musí být nalepena na vnitřní straně čelního skla u spolujezdce tak, aby neomezovala řidiče ve výhledu a byla dobře viditelná. Poloha umístění je vyznačena na jejím podkladu. Zároveň nezapomeňte odstranit neplatnou známku, za její ponechání na skle hrozí pokuta až 1 000 Kč. Na každé známce i kontrolním kuponu nesmí chybět vyplněná registrační značka vašeho vozidla.

Elektronická verze od roku 2021

Dosavadní informace pojednávají o tom, že dálniční známku v podobě nálepky budou mít řidiči na českých dálnicích ještě v roce 2020. Od roku 2021 můžeme očekávat přechod na elektronicky hrazené dálniční poplatky, které jsou aktuální například na Slovensku nebo v Maďarsku.

Mějte v letošním roce nejen na dálnicích všechna rizika pod kontrolou.

 

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Karel Kozák

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

12.4.2019

Jak postupovat v případě nehody?

Došlo k autonehodě? Hlavně zachovejte klid, Allrisk ASSISTANCE a klientský servis se o vás kvalitně postarají.

číst více...

1.4.2019

Proč je dobré mít elektronický podpis

Chtěli byste si zřídit elektronický podpis, ale nevíte, jak na to? Kdy se vám vlastně může hodit a jak vás může ochránit?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...