Cyklo dovolená aneb na co před odjezdem nezapomenout


Rádi trávíte dovolenou aktivně? Pak bude cyklistika pro vás to pravé! Co vše je však nutné před odjezdem zkontrolovat?

Cyklo dovolená neznamená jen bezstarostné naložení kol a ostatních věcí do auta a vyrazit. Znamená především důkladnou přípravu na jejich převoz a řádnou kontrolu všech bezpečnostních prvků.

Prevence je důležitá

Kromě auta nezapomeňte v případě cyklo dovolené řádně zkontrolovat i své kolo:

  • Brzdy – zda fungují a jsou správně seřízené. Brzda by měla zabírat už v první třetině po jejím zmáčknutí. U ráfkových brzd nezapomeňte prohlédnout špalky, jestli nejsou moc opotřebené. Musí být na nich vidět drážky mezi jednotlivými výstupky.
  • Pneumatiky – stejně jako u aut je důležité mít v pneumatikách správný tlak, kola nemějte podhuštěná nebo naopak přehuštěná. Je to nejenom nebezpečné, ale navíc se při jízdě nadřete. Zkontrolujte i stav pláště, zda není příliš sjetý nebo v něm nejsou trhlinky.
  • Řetěz – očistěte ho od nečistot a dobře jej promažte.
  • Tlumiče a vidlice – řádně očistěte a namažte například silikonovým olejem.

Přeprava jízdního kola autem

Při přepravě jízdního kola autem získáte zaručeně nejvíce flexibility. Jaká jsou možnosti správné přepravy? Existuje několik způsobů, jak kola v autě vozit.

  • Kufr – pokud jedete na dovolenou ve dvou, pak jednodušší variantou je složit zadní sedadla u auta a kolo uskladnit dovnitř. Krom deky a upínáků nepotřebujete takřka žádné vybavení.
  • Střecha – na střeše auta můžete přepravit až čtyři kola najednou. Držák jízdního kola seženete cca za 500 – 3000 Kč. Cena střešního nosiče, na který držák upevníte, se liší podle typu auta a může se pohybovat mezi 1.500 – 3.000 Kč.
  • Tažné zařízení či zadní dveře – poslední variantou se nabízí možnost nosiče, který se uchytí za autem. Nejběžnější jsou nosiče s upnutím na tažné zařízení vozidla, které lze pořídit za 3.000 – 18.000 Kč. Výhodou tohoto způsobu uchycení je, že můžete otevírat kufr, aniž byste museli sundávat kola. Levnější variantou jsou nosiče na zadní dveře, které se pohybují v cenovém rozmezí 2.500 – 5.000 Kč a lze jej upevnit i na vozidla, která nemají tažné zařízení.

Během plánování cyklo dovolené nezapomeňte ani na kvalitní cestovní pojištění. Cestovní pojištění Allrisk vám nabízí mnoho variant a ty nejlepší podmínky pro vaši aktivní dovolenou.

Kontaktujte nás!

Nová revoluční aplikace Domafin

Zjistit více

Nikola Zerrichová

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

28.7.2021

Živelná rizika a vznik škodné události na autě. Víte, jak postupovat?

Před několika týdny zasáhlo jih Moravy ničivé tornádo, které připravilo několik stovek lidí o střechu nad hlavou, zničilo jejich vozidla

číst více...

23.7.2021

Naše tipy pro jízdu v horkých dnech

Nadměrně vysoké teploty a s tím související náročné dny pro řidiče jsou tu. Na co si dát pozor, co dodržovat a čemu předcházet v takových dnech?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...