Co vše je potřeba zařídit a na co myslet, když si chcete vzít na dovolenou svého mazlíčka


Rozhodli jste se jet na dovolenou, ale nemá vám kdo pohlídat vašeho čtyřnohého kamaráda, nebo si ho prostě chcete vzít s sebou, protože si vaši dovolenou bez něho nedokážete představit? Pak čtěte!

  1. Návštěva veterináře

Před vaším odjezdem se určitě zastavte u vašeho veterináře, aby vašemu mazlíčkovi udělal preventivní zdravotní prohlídku a řekl vám, zda je vůbec pejsek způsobilý na cestu do zahraničí.

  1. Pet pas

Každé zvíře, které bude s vámi cestovat do zahraničí, potřebuje mít svůj vlastní cestovní pas pro zvířata. Tento pas je platný ve všech zemích EU. Nezapomeňte, že při jakékoliv cestě do zahraničí se zvířetem je Pet pas povinný. Každý pas je označen kódem země (pro Českou republiku CZ) a pořadovým číslem. Pet pas vám na vyžádání vydá váš veterinář.

  1. Označení

Označení je důležité zejména pro případ ztráty zvířete. Jsou dva způsoby, jak identifikovat zvíře, mikročipem nebo tetováním. Momentálně patří k nejpoužívanějším mikročip, ve kterém je uložena informace v podobě čísla.

  1. Očkování proti vzteklině

Zvířata musí být očkována proti vzteklině 3 měsíce od narození. Lze použít i vakcínu s účinností delší než 1 rok, musí to být ale uvedené v Pet pasu.

V některých zemích Evropské Unie vám bohužel tyto kroky nebudou stačit.

  • sérologické vyšetření na vzteklinu – vyžadují Velká Británie, Irsko, Finsko, Švédsko, Malta
  • ošetření proti echinokokóze (odčervení) – vyžadují Velká Británie, Finsko, Malta
  1. Převoz autem

Ve voze zvíře nesmí být volně puštěno. Musí mít speciální postroj, za který se připne k bezpečnostnímu pásu na zadním sedadle. Dejte pozor, zda země, kam jedete, nevyžaduje, aby byl pes umístěn v kleci nebo cestovním boxu v zavazadlovém prostoru. Nezapomeňte, že ve většině zemí EU vás nepustí se štěnětem mladším než 3 měsíce.

  1. Ochrana zvířat

V případě úrazu nebo nehody se vám bude hodit pojištění mazlíčků, o kterém jsme psali zde. Co dělat v případě, pokud by někde způsobil škodu? Tyto náklady vám pokryje pojištění odpovědnosti. Před vycestováním do zahraničí doporučujeme zvířátko pojistit, výdaje na veterinární péči mohou být dost vysoké. Pro více informací ohledně Cestovního pojištění na zvíře kontaktujte vašeho makléře.

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

14.10.2019

Pozor na změnu času!

Každé jaro a podzim nás čeká posun času o jednu hodinu. Stejně tomu je i v roce 2019. Víte kdy?

číst více...

11.10.2019

Nezapomeňte, na zaplacení zálohy na silniční daň máte už jen pár dní!

Víte, co to silniční daň je, kdy se platí a proč? Na zaplacení její zálohy máte čas jen do 16. října. Čtěte!

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...