Čím si nevědomky ničíme vozidlo?


Určitě všichni známe rady, jak nevjet do každé díry na vozovce nebo jak nevytáčet motor. Jsou však věci, které zapomínáme kontrolovat a myslíme si, že jsme ke svému autu šetrní a dobře se o něj staráme.

 

Jedná se o klasickou údržbu vozidla, jako je například výměna kapalin. Někteří lidé tyto úkony nedodržují nebo si myslí, že je dělají správně a dále se o to nezajímají. Zbytečně tím své auto ničí a vytváří tak prostor pro mnohem větší problémy.

 

 

Výměna oleje a ostatních provozních náplní 

Motorový olej a jeho obměna je velice důležitá. Někdy to necháváme na poslední chvíli, až je místo oleje pouze černá voda, která nemá mazací schopnosti a vzniká tím namáhání třecích částí vozidla. U některých motorů začíná již od 6 000 km klesat výkonnost oleje.

Další provozní náplně ve vozidle je potřeba také vyměňovat. U olejů to jsou převodovkové a diferenciály. Důležitá je i chladicí kapalina a náplň klimatizace. Zapomínat nesmíme na brzdovou kapalinu, bez které by nám auto přestalo brzdit.

 

Nekvalitní kapalina do odstřikovačů

Zima přináší pro řidiče spoustu povinností navíc. Jednou z nich je výměna směsi do odstřikovačů. Kvalitní směsi jsou vyrobeny na bázi přírodního etanolu. Mezi ty méně kvalitnější patří metanolové a z pravidla bývají levnější. Zároveň jsou škodlivé jak pro lidský organismus, tak pro vozidlo. Metanolová verze je rozpouštědlo, které narušuje lak a jeho povrchovou úpravu, poškozuje pryžová těsnění kolem oken a ničí plasty.

 

Kartáčová myčka

S péčí o auto pomocí kartáčové myčky to doporučujeme moc nepřehánět. Ačkoliv kartáčová myčka auto zbaví nečistot, zároveň tím na celém procesu trpí lak. Dochází k porušení jeho horní vrstvy a na karoserii tím vznikají rýhy. Myčka také nikdy neošetří místa, jako jsou dutiny pro odvod vody, které chrání vozidlo před solí a jinými nežádoucími vlivy. Celé karoserii pomůže dekontaminace laku a ruční omytí s nanesením ochranného vosku. Poté stačí vůz pouze opláchnout vodou v ruční myčce.

 

Nenechte se vy, ani vaše vozidlo zaskočit zimou a mějte vždy všechna rizika pod kontrolou.

 

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Kristýna Panáčková

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

21.6.2019

Allrisk získal certifikát Bisnode CZECH Stability Award AAA!

Společnost Allrisk se posouvá stále kupředu a my jsme hrdí na to, že jsme se dostali zase o kus dál a získali certifikát Bisnode CZECH Stability Award!

číst více...

14.6.2019

Převážení jízdních kol na autě. Jak na to?

Patříte mezi příznivce aktivní dovolené a bez kola si ji nedokážete představit? Sepsali jsme informace o tom, jak si své kolo můžete v bezpečí převézt na svém autě.

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...