Čím si nevědomky ničíme vozidlo?


Určitě všichni známe rady, jak nevjet do každé díry na vozovce nebo jak nevytáčet motor. Jsou však věci, které zapomínáme kontrolovat a myslíme si, že jsme ke svému autu šetrní a dobře se o něj staráme.

 

Jedná se o klasickou údržbu vozidla, jako je například výměna kapalin. Někteří lidé tyto úkony nedodržují nebo si myslí, že je dělají správně a dále se o to nezajímají. Zbytečně tím své auto ničí a vytváří tak prostor pro mnohem větší problémy.

 

 

Výměna oleje a ostatních provozních náplní 

Motorový olej a jeho obměna je velice důležitá. Někdy to necháváme na poslední chvíli, až je místo oleje pouze černá voda, která nemá mazací schopnosti a vzniká tím namáhání třecích částí vozidla. U některých motorů začíná již od 6 000 km klesat výkonnost oleje.

Další provozní náplně ve vozidle je potřeba také vyměňovat. U olejů to jsou převodovkové a diferenciály. Důležitá je i chladicí kapalina a náplň klimatizace. Zapomínat nesmíme na brzdovou kapalinu, bez které by nám auto přestalo brzdit.

 

Nekvalitní kapalina do odstřikovačů

Zima přináší pro řidiče spoustu povinností navíc. Jednou z nich je výměna směsi do odstřikovačů. Kvalitní směsi jsou vyrobeny na bázi přírodního etanolu. Mezi ty méně kvalitnější patří metanolové a z pravidla bývají levnější. Zároveň jsou škodlivé jak pro lidský organismus, tak pro vozidlo. Metanolová verze je rozpouštědlo, které narušuje lak a jeho povrchovou úpravu, poškozuje pryžová těsnění kolem oken a ničí plasty.

 

Kartáčová myčka

S péčí o auto pomocí kartáčové myčky to doporučujeme moc nepřehánět. Ačkoliv kartáčová myčka auto zbaví nečistot, zároveň tím na celém procesu trpí lak. Dochází k porušení jeho horní vrstvy a na karoserii tím vznikají rýhy. Myčka také nikdy neošetří místa, jako jsou dutiny pro odvod vody, které chrání vozidlo před solí a jinými nežádoucími vlivy. Celé karoserii pomůže dekontaminace laku a ruční omytí s nanesením ochranného vosku. Poté stačí vůz pouze opláchnout vodou v ruční myčce.

 

Nenechte se vy, ani vaše vozidlo zaskočit zimou a mějte vždy všechna rizika pod kontrolou.

 

Nezávazná kontrola vašich finančních a pojistných produktů s bonusem 300 Kč

Mám zájem

Kristýna Panáčková

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

15.1.2019

Dálniční známka 2019

Známka z minulého roku platí do 31. ledna 2019. Od 1. února by měla být na předním skle vašeho vozidla známka

číst více...

9.1.2019

Allrisk Magazín 2019

Představujeme vám nový Allrisk Magazín 2019! Vážení čtenáři, dovolte nám představit vám další ročník našeho Allrisk magazínu. V úvodu vás členové

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...