Cestovní pojištění na hory nepodceňujte


Náčelník Horské služby ČR Jiří Brožek uvedl, že teplá zima v loňské sezóně neměla příliš pozitivní vliv na míru zásahů, které musely záchranné jednotky podniknout.

hory1Celkem jich bylo zaznamenáno 6 838, přičemž nejvíce práce měly jednotky Horské služby v Krkonoších. Smutnou zprávou však také je, že záchranná služba musela zasahovat u velkého počtu smrtelných nehod, ať už následkem lavin nebo na sjezdových tratích.

Brožek také uvedl, že na větší míru nehodovosti má vliv bezohlednost a podceňování turistů, kteří nerespektují zákazy tak jak mají, a navíc jezdí příliš rychle. To má pak za následek těžké nehody a to zejména u dětí.

Česká asociace pojišťoven (ČAP) proto vytvořila brožuru s názvem „Bezpečně na lyže“, která představuje průvodce pojištěním na zimní dovolené a nabízí i několik doporučení a rad, jak se na dovolené chovat a co dělat v případě pojistné události.

Cestovní pojištění AllriskNež vyrazíte na hory s rodinou, měli byste počítat i s riziky s tím spojenými. Neváhejte a kontaktujte naše makléře pro sjednání adekvátního pojištění hory2pro vás i pro vaše děti. A to nejen na úrazy, ale například i na odpovědnosti za škody způsobené jiným osobám.

Máme pro vás připravené výhodné roční karty Cestovního pojištění Allrisk, které lze využít ve dvou variantách Evropa a Svět. Jsou vhodné především pro rodiny s dětmi, ale příjemně svoji cenou překvapí i jednotlivce.

 

Zdroj: ČAP a článek se serveru mesec.cz

Nová revoluční aplikace Domafin

Zjistit více

Roman Daněk

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

26.11.2021

Životní a úrazová pojištění Allrisk

Životní pojištění by mělo být základním pilířem v pojištění každého z nás. Zabezpečená budoucnost, či jistota jsou v našem životě tím nejdůležitějším. Víte, jaké jsou možnosti životního a úrazového pojištění?

číst více...

12.11.2021

Kdy a jak používat mlhovky?

„Raději si zapnu mlhovky, kdyby náhodou…“ Tak přesně takhle by to fungovat nemělo. Kvůli špatnému používání mlhových světel velice často

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...