Ceny benzínu a nafty padají stále níž


Jaké jsou teď ceny benzínu a nafty? Proč jsou stále nižší a jaká je jejich nejnižší hranice?

Příčinou nevídaně levných pohonných hmot je vypuknutí pandemie koronaviru. To, že lidé v této době mnohem méně cestují, se odrazilo na poptávce po pohonných hmotách a tudíž i jejich ceně, a to i za předpokladu, že lidé teď dávají větší přednost osobním vozům před MHD.

Na některých benzinových pumpách je cena až o 7 Kč/litr levnější, a tak se může stát, že někde natankujete litr benzínu i za 22,50 Kč a naftu za méně než 24 Kč. I přesto, že jsou ceny takhle nízké, doporučujeme nabídky pump sledovat, protože i teď se může stát, že v rámci jednoho města mohou být ceny odlišné, a to až 3 Kč za litr benzínu či nafty.

Levné tankování je samozřejmě dobrou zprávou pro všechny řidiče, a to včetně dopravců. Ti tak mohou v této době ušetřit na provozních nákladech.

Kam až může ale cena pohonných hmot klesnout?

Zdražování se v nejbližší době určitě neočekává. Pod určitou hranici však pohonné hmoty jít nemůžou, a to kvůli daním. V případě, že by byla samotná cena benzinu nulová (což se nestane), i tak byste za něj zaplatili necelých 16 Kč, za naftu pak mírně přes 13 Kč.

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

3.7.2020

Auta na zemní plyn prospívají životnímu prostředí

Ze studie (pro Český plynárenský svaz ČPS zpracovalo České vysoké technické učení v Praze) vyplývá, že vozy na stlačený zemní plyn (CNG) mají pozitivní vliv na snižování emisí oxidů dusíku v ovzduší.

číst více...

24.6.2020

Stali jste se svědkem dopravní nehody. Víte, co máte dělat?

Nikdy nevíme, kdy se můžeme stát svědky dopravní nehody, a kdy budou okolní osoby potřebovat naši pomoc. Víte, jak v takovém případě postupovat?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...