Bezpečná přeprava zavazadel v autě


Chystáte se na dovolenou vlastním autem? Pak nezapomeňte na bezpečnou přepravu vašich zavazadel! Víte, jak na jejich správné uložení?

Někdo preferuje dovolenou letecky, jiný zase raději jede vlastním vozem a řídí si tak svůj čas sám.  Pokud jste zastánci ježdění na dovolenou svým autem, pak pravděpodobně znáte pocit zoufalství a touhy po větším úložném prostoru vašeho vozu.

Kufry, tašky, krabice, sportovní náčiní či kempinkové vybavení vyplňují každou skulinu v kufru nebo se povalují v kabině. Další variantou je těžce naložený střešní nosič. Přetížený střešní box se může při prudkém brzdění utrhnout a v takovém případě by mohly být následky tragické.

Jednoduše řečeno: ukázkový příklad špatně sbaleného auta. Takto naložený vůz je nebezpečný nejenom pro posádku, ale především výrazně mění jízdní vlastnosti vozu:

  • vyšší spotřeba
  • významně delší brzdná dráha
  • menší stabilita na silnici
  • větší pravděpodobnost smyku

Jaký je nejvhodnější postup uložení zavazadel do kufru auta?

Ještě předtím než začnete zavazadla umisťovat do kufru vozidla, vyndejte si reflexní vesty, lékárničku a výstražný trojúhelník a uložte si tyto věci buď do kabiny, nebo je dejte až nahoru na všechny ostatní zavazadla. To proto, aby byly po ruce v případě potřeby.

Dále pokračujte uložením nejtěžších zavazadel/předmětů napříč za zadní sedačky a důkladně je připevněte, aby po úložném prostoru necestovala. Jedná se například o velké kufry, kočárky, stany, cestovní postýlky, chladničky, slunečníky apod.

Novější vozidla disponují mnoha úložnými prostory, schránkami, háčky, popruhy a sítěmi. Využijte je! Rozměrná zavazadla upevněte připevňovacími pásy a menší zajistěte dostupnými sítěmi, a pokud máte možnost oddělit prostor pro náklad od prostoru pro posádku mříží nebo sítí, neváhejte. Umožní vám totiž nabalit auto až po strop.

Hromady lehčích zavazadel/drobností, např. spacáky, pěnové karimatky nebo míče, ideálně zamkněte do autoboxu, kola připněte do nosiče na střeše nebo nad tažným zařízením. V případě, že vám zbývají ještě plyšáci, spacáky nebo deky, můžete jimi vyložit prostor pod sedadlem řidiče a spolujezdce.

Nezapomínejte, že bezpečnost je vždy na prvním místě, a tak myslete i na kvalitní cestovní pojištění! Cestovní pojištění Allrisk vám nabízí mnoho variant a vždy to nejlepší.

Kontaktujte nás!

 

 

 

 

Zdroje: allrisk.cz, pixabay.com, shutterstock.com, bezpecnecesty.cz, idnes.cz, ibesip.cz

Nová revoluční aplikace Domafin

Zjistit více

Nikola Zerrichová

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

28.7.2021

Živelná rizika a vznik škodné události na autě. Víte, jak postupovat?

Před několika týdny zasáhlo jih Moravy ničivé tornádo, které připravilo několik stovek lidí o střechu nad hlavou, zničilo jejich vozidla

číst více...

23.7.2021

Naše tipy pro jízdu v horkých dnech

Nadměrně vysoké teploty a s tím související náročné dny pro řidiče jsou tu. Na co si dát pozor, co dodržovat a čemu předcházet v takových dnech?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...