Pojištění odpovědnosti a kdy jej využít


Když způsobíme nějakou škodu neopatrností, nedbalostí nebo roztržitostí, musíme ji nahradit. Zde vám přinášíme pár informací o pojištění odpovědnosti.

Běžný život nám přináší mnoho menších nehod, které nás vyjdou na pár korun. Bohužel v případě, kdy způsobíme např. škodu na zdraví, nás to stojí mnohem více. Někdy se mohou finanční kompenzace vyšplhat až do stovek tisíců či milionů.

Pojištění odpovědnosti se dá sjednat již od několika stokorun ročně a nejčastěji se sjednává s pojištěním nemovitosti a domácnosti. Výhodou je, že se vztahuje i na další členy domácnosti, kteří v ní bydlí, tzn. manželka či manžel, děti a domácí zvířata.

Nejčastěji jsou škody způsobeny neopatrností, nedbalostí nebo roztržitostí. Většinou se jich dopouštíme při běžných situacích jako je sport, rekreace či v domácnosti.
Podle průzkumu České asociace pojišťoven téměř každý druhý dospělý člověk už někdy řešil škodu, kterou způsobil buď on sám, nebo někdo z členů jeho domácnosti a musel tak žádat pojišťovnu o plnění.

Nejčastější příklady škod:
– vyplavení prostor z důvodů přetečení vody,
– požáry,
– poškození věci z důvodu neopatrnosti,
– rozbitá okna nebo předměty,
– zadávení drůbeže psem či pokousání,
– poškození předmětů zvířetem,
– srážky cyklistů, lyžařů či bruslařů apod.
Pokud si nejste jisti, za jakých podmínek se dá sjednat pojištění odpovědnosti, kontaktujte naše makléře.

Nikola Novotná

Sdílet článek na sociálních sítích:

Aktuality

29.5.2020

Strašák jménem mikrospánek

Většina z nás tento pojem zná. Co to ale znamená, co tomu předchází a jak se mu vyvarovat?

číst více...

22.5.2020

Připravte se na barevnou změnu, a to ze zelené na bílou!

Od 1. července čeká české řidiče změna v podobě nové barvy „zelené karty“, která prokazuje řidičovo zaplacené povinné ručení. Jak přesně změna proběhne?

číst více...

9.6.2016

Nová kancelář v Ivančicích a Slavnosti chřestu

V průběhu měsíce května jsme otevřeli novou obchodní kancelář v Ivančicích u Palackého náměstí, na adrese Drůbežní trh 89/1. Propagaci pobočky jsme spojili s tradičními Slavnostmi chřestu, které se letos konaly již po dvaadvacáté.

číst více...

12.1.2016

Allrisk Magazín 2016

Najděte si chvíli času na přečtení celého čísla, protože uplynulý rok 2015 byl v mnoha směrech pro Allrisk přelomovým, a pro rok 2016 jsme pro vás připravili hned několik novinek, akcí a příjemných překvapení.

číst více...